Cibalia slavila u Gorici i došla na korak do ostanka u prvoligaškom društvu

Nedjelja, 04. lipnja 2017. 22:14 Napisao/la  SC

Kvalifikacije za Prvu HNL prva utakmica: Gorica - Cibalia 0:2. Strijelci za Cibaliju bili su Petar Mišić i Baša

Kvalifikacije za Prvu HNL prva utakmica

GORICA - CIBALIA 0:2

ŠRC Zaprešić. Gledatelja: 200

Sudac: Fran Jović (Zagreb)

Strijelci: 1:0 P. Mišić (52), 2:0 Baša (89)

Žuti kartoni: Rašić, Serdarušić, Jančetić (Gorica), Mišić, Baša, Šubarić (Cibalia)

GORICA: Kahlina, Husinec, Jančetić, Smoljo, Žutić, Humeljak (65 Maloku), Matoš, Tatar, Žužul (77 Sedlaček), Serdarušić, Rašić (65 Krsnik)

CIBALIA: Šubarić, Zgrablić, Tomašević, Muženjak, Pervan (80 Vitaić), Glavica, Baša, Žderić, Čuljak, P. Mišić (73 Brekalo), M. Mišić (68 Mijoković)

Nogometaši Cibalije pobijedili su Goricu 0:2 u gostima golovima Petra Mišića i Baše.

Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu. Prvo je u 52. minuti Petar Mišić zabio svoj prvi gol za Vinkovčane. Pucao je iskosa s lijeve strane s više od 18 metara i pogodio suprotne rašlje.

Iako je Gorica stvarala pritisak i pokušavala doći do izjednačenja, gosti su 89. minuti zabili drugi puta. Baša je primio jednu dugu loptu sa centra, izbjegavši zaleđe, sjurio se prema domaćem vrataru i sa desetak metara pogodio mrežu za 0:2.

Uzvratni susret igra se u srijedu 7. lipnja.