Europska liga: Dinamo i Feyenoord bez pogodaka, Livaković obranio kazneni udarac

Četvrtak, 22. listopada 2020. 22:54 Napisao/la  SC
Dominik Livaković

Dinamo i Feyenoord odigrali su u Maksimiru utakmicu bez pogodaka.

U prvom dijelu gosti su ostavili dobar dojam, na početku utakmice imali su priliku povesti.

U 8. minuti Livaković je obranio Berghiusu kazneni udarac.

U 28. minuti Gavranović nije iskoristio najbolju priliku za Dinamo u prvom dijelu tijekom kojega je gostujuća momčad jelovala opasnije.

U nastavku se igralo kao u prvom dijelu, u 56. minuti Linssen nije iskoristio veliku priliku, loptu je s 12 metara uputio u Livakovića.

U 73. minuti Dinamo je stekao prednost igrača više, Senesi je dobio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Admijem, koji je utakmicu nastavio s povojem oko glave.

Počelo je razdoblje snažnog pritiska na obranu gostiju.

U 85. minuti Oršić je izveo slobodni udarac, koji je Bijlow obranio.

U 87. minuti Dinamo je propustio realizirati meč-loptu, Ademi je petom iza leđa podvalio loptu, Ivanušec je uletio u kazneni prostor, Bijlow je pravodobno uletio u udarac.

Wolfsberger i CSKA odigrali su neodlučeno (1:1). Nikola Vlašić asistirao je za pogodak CSKA.

Dario Vizinger zbog ozljede nije bio u rosteru Wolfsbergera.

DINAMO: Livaković, Stojanović, Theophile Catherine, Lauritsen, Gvardiol, Jakić (72 Franjić), Ademi, Kastrati (54 Ivanušec), Majer, Oršić, Gavranović (54 Petković)

FEYENOORD: Bijlow, Nieuwkoop, Spajić, Senesi, Haps, Teixeira, Kökcu (74 Botteghin), Tornstra, Berghuis, Linssen, Diemers (81 Jogensen)

Europska liga, Skupina K, 1. kolo: Dinamo - Feyenoord 0:0, Wolfsberger - CSKA 1:1 (Liendl 42-11m/Gaich 5)