Europska liga: Dinamo pobijedio Krasnodar, Bruno Petković dvostruki strijelac

Četvrtak, 18. veljače 2021. 20:53 Napisao/la  SC

Bruno Petković (Dinamo)

Nogometaši Dinama pobijedili (3:2) su Krasnodar u prvoj utakmici 1/16 finale Europske lige.

Hrvatski prvak stekao je prednost u prvoj utakmici odigranoj pred ograničenim brojem gledatelja na stadionu Krasnodar, koji inače ima kapacitet nešto više od 35.000 sjedećih mjesta.

Bruno Petković bio je središnja figura utakmice, napadač Dinama odavno nije odigrao utakmicu na takvoj razini.

U 15. minuti Petković je iskoristio zbunjenost domaće obrane na čelu s Gorodovim, glavom je iz blizine doveo Dinamo u vodstvo.

U 28. minuti Berg je izjednačio nako što je Gvardiol odbio loptu.

U 54. minutiu Petković je iskoristio veliku pogrešku vratara Gorodova, koji je istrčao u prazno nakon ubačaja iz kuta, pa napadaču Dinama nije bilo teško pogoditi nezaštićenu mrežu.

U 69. minuti Berg je na lijevoj strani kaznenog prostora lakoćom stvorio višak, vratio povratnu u sredinu, zaboravljeni Claesson nije imao težak posao iz blizine loptu poslati u mrežu.

U 75. minuti Petković je znalački započeo akciju za treći pogodak.

Atraktivno je na lijevoj strani prošao dvojicu domaćih igrača, stvorio višak i poremetio raspored zadnje linije, gurnuo loptu Ivanušecu, koji je produžio za Atiemwena na desnoj strani kaznenog prostora, Gorodov nije uspio obraniti udarac napadač Dinama - 2:3.

Dinamo je utakmicu pobijedio na provjereni način, prepustio je domaćoj momčadi posjed lopte (68 posto) i prijetio iz brzih transformacija.

Uz napomenu da domaći vratar nije imao svoj dan, Dinamo je uputio (9 prema 4) puno više udaraca u okvir vratiju nego domaća momčad.

KRASNODAR: Gorodov, Smoljnikov, Kaio, Martynovich, Černov (80 Ionov), Olsson (61 Gazinskij), Cabella, Vilhena, Suleymanov (46 Wanderson), Claesson, Berg

DINAMO: Livaković, Ristovski, Lauritsen, Theophile, Gvardiol, Ademi, Jakić, Majer (63 Atiemwen), Ivanušec (78 Franjić), Oršić (90+4 Mišić), Petković

Prva utakmica 1/16 finala Europske lige: Krasnodar - Dinamo 2:3 (Berg 28, Claesson 69/Petković 15, 54, Atiemwen 75)