KVALIFIKACIJE KOŠARKAŠA

Hrvatska pobijedila Ukrajinu za prvo mjesto u skupini

Srijeda, 05. rujna 2012. 22:36 Napisao/la  SC

Kvalifikacije za EP 2013: Hrvatska - Ukrajina 84:80 (20:25, 28:10, 15:20, 21:25)

KVALIFIKACIJE ZA EP 2013 - SKUPINA C

HRVATSKA – UKRAJINA 84:80

Dvorana u Slavonskom Brodu.

Hrvatska - Ukrajina 84:80 (20:25, 28:10, 15:20, 21:25)

HRVATSKA: Ukić 10, Andrić 16, Vrbanc, Bogdanović 15, Stipčević 9, Babić 2, Simon 8, Markota 7, Marčinković, Žorić 4. Planinić 1, Šarić 12

UKRAJINA: Zabirchenko. Bertt 22, Gladjr 14, Drozdov 9, Pustozvonov, Kornijenko 8, Pecherov 5, Kravtsov 10, Natjazhanko 7, Bobrov, Ljpovij 5, Timofejenko

Košarkaška reprezentacija pobijedila je Ukrajinu u Slavonskom Brodu i osvojila prvo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini. Uz utakmicu manje Hrvatska ima isti broj bodova kao i Ukrajina, ali ima bolji međusobni omjer 2:0.

Nakon što je Ukrajina ostvarila vodstvo 13:21 (serija 9:0), počela je funkcionirati hrvatska obrana i zaostatak je smanjen na 20:25. U nastavku je igrala samo Hrvatska, rezultat na poluvremenu bio je 48:35.

U drugom poluvremenu ponovo se dogodio pad u igri, ali u posljednju četvrtinu naša reprezentacija ipak ulazi s osam poena prednosti (63:55). Tri minute prije kraja Ukrajina je smanjila  78:72, ali Bogdanović pogađa tricu. Hrvatska je mirno sačuvala prednost i pobijedila 84:80.