Kvalifikacije za SP: Drugi poraz Hrvatske, Fincima završnica dramatičnog susreta

Nedjelja, 28. studenog 2021. 20:09 Napisao/la  SC

Finci su svoju prvu pobjedu nad Hrvatskom uopće ugrabili dvijema tricama na isteku napada u posljednje dvije minute

Kvalifikacije za SP, Skupina C, 2. kolo

FINSKA – HRVATSKA 77:71 (14:15, 20:19, 25:21, 18:16)

Espo Metro Arena. Gledatelja: 2000.

Suci: Maestre (Francuska), Yilmaz (Turska), Salins (Latvija)

FINSKA: Huff 14, Salin 8 (2-2), Valtonen 12 (3-4), Maxhuni 15 (2-2), Palmi 3, Koponen 8, Jantunen 10 (4-5), Lindbom, Polla 2 (2-2), Wilson 3, Seppala, Dolenc 2.

HRVATSKA: Perković 10, Prkačin 4 (2-2), Marčinković 4, Bundović 16 (3-4), Rogić 5 (3-3), Gnjidić 7 (3-5), Gabrić 2, Badžim 3, Branković 10 (2-2), Drežnjak 4, Marić 4, Rudasn 2.

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija  doživjela je i drugi poraz u C skupini kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, nakon poraza u dramatičnoj utakmici protiv Slovenije izabranici Veljka Mršića poraženi su i od Finske, na slično dramatičan način.

Dvije minute prije kraja Filip Bundović pogodio je za prvo vodstvo hrvatske u drugom poluvremenu (70:69), valja uzeti u obzir da su Finci u 27. minuti dohvatili najveću prednost na utakmici, ubačajem Valtonena s linije slobodnih bacanja imali su deset poena prednosti (53:43).

No, točno s istekom svoga napada i zvukom sirene Edon Maxhuni tricom je domaćinima vratio prednost (72:70), a nakon što je Filip Bundović pogodio jedno slobodno bacanje 1:06 minuta prije kraja (72:71), Finci su odgovorili na identičan način kao i u svom prethodnom napadu.

Sasu Salin 40.8 sekudni prije kraja, sa zvukom sirene, pogodio je svoju drugu tricu (75:71).

Mršićevi izabranici pokušali su na brzinu riješiti svoj napad, ali Pavle Marčinković nije bio precizan za tri poena, a Salin je s linije slobodnih bacanja potvrdio finsku pobjedu.

Pomlađena hrvatska vrsta nije ostavila loš dojam, ali je činjenica da se od dojma ne živi, iako je imala prednost u visini i snazi Mršićeva momčad to nije uspjela iskoristiti.

Pritom, šuterski je momčad bila potpuno inferiorna u odnosu na Fince, pogodili su tek četiri trice iz 18 pokušaja, Finci čak 14 od 35.