NBA: Prvaci poraženi, Milwaukee svladao Golden State i načeo ga prije božićne reprize prošlosezonskog finala

Nedjelja, 13. prosinca 2015. 05:44 Napisao/la  SC

Milwaukee - Golden State 108:95 (30:28, 29:20, 21:29, 28:18)

NBA liga

MILWAUKEE - GOLDEN STATE 108:95 (30:28, 29:20, 21:29, 28:18)

BMO Harris Bradley Center. Gledatelja 18.717

Suci: James Capers, Nick Buchert i Kevin Cutler

MILWAUKEE: Mayo 18 (2-2), Carter-Williams 17 (3-3), Copeland, Ennis, Parker 19 (1-3), Monroe 28 (6-7), Inglis, Plumlee, Vaughn, Middleton 7, Henson 6, Antetokounmpo 11 (2-3), O'Bryant 2

GOLDEN STATE: J. Thompson, Rush 6 (1-2), Speights 2, Iguodala 2, K. Thompson 12 (2-4), Bogut 2, Barbosa 2, McAdoo, Clark, Green 24 (5-6), Curry 28 (6-7), Ezeli 13 (3-6), Livingston 4

Slobodna bacanja: Milwaukee 14.18 Golden State 17-25. Trice: Milwaukee 6-14 Golden State 6-26

Skokovi: Milwaukee 44 Golden State 47. Izgubljene lopte: Milwaukee 17 Golden State 16

I to se konačno dogodilo. Sjevernoamerička profesionalna košarkaška liga u svom sastavu više nema neporaženu momčad u ovoj natjecateljskoj sezoni. Dva produžetka u susretu protiv Bostnoa u petak ostavila su traga na igračima Lukea Waltona pa je Golden State izgubio u Milwaukeeju kod istoimenog domaćina rezultatom 108:95. No, tko zna kako bi se sve završilo da je šut služio goste iz Oaklanda, tko zna bi li se Bucksi veselili da su dinamična braća (Curry - Thompson) pogađali u duetu. No, jednom je moral ostati.

A stalo je baš u posljednjoj četvrtini nakon što su ratnici nadoknadili jedanaest poena minusa s poluvremena. U prvih šest minuta četvrtog perioda domaćin radi seriju 13:2 i nedostižno bježi dosad neporaženoj momčadi lige. Golden State je utakmicu izgubio na vanjskom šutu koji ga je u cijelom dosadašnjem tijeku sezone tako dobro služio. Steph Curry je šutiroa 2-8, a Klay Thompson ništa boljih 2-7 za tricu. Sve zajedno lanjski su prvaci postigli šest trica, što je dosad bila brojka samo jednog od spomenutih šutera i to do kraja treće četvrtine. Probali su danas stvari nadomjestiti Draymond Green i Festus Ezeli, no i domaćina se nešto pitalo.

Milwaukee je do desete pobjede u ovoj sezoni morao doći igrrom iznad granica svojih mogućnosti. Za momčad koja je do sada petnaest puta poražena igralo je svega devet igrača, četvorica se (Copeland, Ennis, Inglis, Plumlee) nije ni trebala skidati iz trenirki. Od devet 'aktivnih', čak je pet bilo u dvije znamenke što se koševa tiče. Jedan je postigao triple-double učinak, bio je to Giannis Antetokounmpo. Grk kojeg je hrvatska košarkaška reprezentacija ovog ljeta upoznala na zagrebačkoj europskoj smotri zabio je 11 koševa, dodao 12 skokova i 10 asistencija. Sjajan je bio i Greg Monroe, domaći centar zabio je 28 poena i dodao 11 skokova. Devetnaest je zabio Jabbari Parker, samo jednog manje stavio je O.J. Mayo, a dva manje - ukupno 17 dodao je Michael Carter Williams.

Nakon što su prošli Boston, mislilo se da će prvaci neokrznuti dočekati dvoboj s Clevelandom na sam dan Božića, u reprizi prošlosezonskog finala. Ipak, Bucksi su nakon mučenja u Bostonu bili prevelik zalogaj, a do novog okršaja Curryja i Thompsona s LeBronom Jamesom slijede još tri utakmice za ratnike. Igrači Lukea Waltona ulaze u seriju od pet domaćih ogleda, a protivnici će redom biti Phoenix (17.12), Milwaukee (19.12), Utah (24.12), Cleveland (25.12) i Sacramento (29.12). Na staru godinu Golden State gostuje kod Dallasa, a u prvom satu nove godine po hrvatskom vremenu igra protiv Houstona.

Za notes, Milwaukee je porazio Golden State, a to je braniteljima naslova NBA-prvaka prvi poraz u sezoni nakon 8. travnja ove godine kada su izgubili u gostima kod New Orleansa. Do danas nanizali su 28 pobjeda ukupno, a 24 ove sezone čime su ostali porušeni mnogi rekordi.