NBA liga: Indiana pobjedom protiv Philadelphije nastavila živjeti svoj san, Miami bolji od Orlanda

Nedjelja, 24. studenog 2013. 13:21 Napisao/la  SC

Rezultati: LA Clippersi-Sacramento 103:102, Indiana-Philadelphia 106:98, Washington-New York 98:89, Atlanta-Boston 87:94, Miami-Orlando 101:99, Houston-Minnesota 112:101, Milwaukee-Charlotte 72:96, San Antonio-Cleveland 126:96, Denver-Dallas 102:100, Golden State-Portland 101:113

Indiana Pacersi i dalje žive svoj san.Fantastičan ulazak u sezonu produžili su s još jednom pobjedom. Ovaj puta je stradala Philadelphia rezultatom 106:98. Utakmica je riješena u trećoj četvrtini koju su domaćini dobili s 21:14, te prednost nisu ispuštali do kraja. Hibbert je odigrao strašnu utakmicu. Za samo pola sata provedenih na parketu ubacio je 27 poena uz 13 skokova i šest blokada. Pridružili su mu se George i Stephenson sa 19 odnosno 18 koševa. Jedan od glavnih razloga poraza za Philadelphiu bio je katastrofalan šut izvana, naime gosti su za tri poena gađali 4-25. Kod njih najučinkovitiji je bio Carter-Williams sa 29 poena.

Miami je na Floridi ugostio Orlando i puno teže od očekivanog slavio sa 101:99.  Na poluvremenu utakmice Orlando je imao čak 16 koševa prednosti, ali prvaci su s razlogom prvaci. Petnaest sekundi prije kraja LeBron James je poveo napad i preciznim udarcem s poludistance odveo svoju momčad do pobjede.  Povratnik u momčad, Dwayne Wade, bio je najefikasniji sa 27 poena, dok je najbolji košarkaš današnjice pridodao 22 koševa uz 9 skokova i 7 asistencija.Kod gostiju Davis je ubacio 20 poena i predvodio svoju momčad, a pridružio mu se i Oladipo sa 17.

Svake sezone postoji momčad koja je ugodno iznenađenje lige. Ove godine je to Portland. Niti neugodni Warriorsi nisu uspjeli prekinuti niz pobjeda sinoćnjih domaćina. Blazersi su slavili 113:101. Pobjedu su ostvarili tek u posljednjoj četvrtini koju su dobili sa 15 razlike.Spona  Aldridge-Lillard-Matthews zajedno je ubacila nevjerojatnih 73 poena i kad imate takva tri raspoložena igrača pobjeda ne dolazi u pitanje. Na drugoj strani Curry je ostvario double-double sa 30 poena i 11 asistencija, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.