NBA liga: Clippersi bolji od Spursa, Ivica Zubac ubacio 12 poena uz 16 skokova

Subota, 21. siječnja 2023. 09:47 Napisao/la  SC
Ivica Zubac
Ivica Zubac

LA Clippersi Ivice Zubca su sinoć na gostovanju sa 131:126 nadigrali San Antonio Spurse, prekinuvši tako niz od dva poraza.

Hrvatski je košarkaš u 35:31 minutu na terenu zabio 12 poena (šut iz igre 6/10), te dodao 16 skokova i jednu asistenciju.

Kawhi Leonard postigao je rekord sezone od 36 poena, uključujući 15 u trećoj četvrtini za Clipperse.

Norman Powell dodao je 26 poena za Los Angeles u kojem je sedam igrača imalo dvoznamenkasti učinak.

I u redovima San Antonia je sedam igrača postiglo dvoznamenkasti učinak, a predvodio ih je Keldon Johnson sa 23 poena.

LA Lakers su prekinuli niz od 11 pobjeda Memphis Grizzliesa svladavši ih kod kuće sa 122:121, prvo ime bio je Russell Westbrook sa 29 poena, a LeBron James je dodao 23.

Dennis Schroder, koji je zabio 19 poena, na kraju je osigurao pobjedu Lakersima,jer je u zadnjih 13 sekundi imao ukradenu loptu, polaganje i tri slobodna bacanja.

Dallas Mavericks su sa 115:90 bili bolji od Miami Heata, a Luka Dončić je za pobjedu domaće momčadi zabio 34 poena uz 12 skokova i sedam asistencija.