Lakersima u dramatičnoj završnici slavlje nad Keltima

Ponedjeljak, 12. ožujka 2012. 10:11 Napisao  Luka Variola

Ogled NBA dinastija pripao je Lakersima koji su u posljednje dvije i pol minute nadoknadili pet koševa zaostatka za Keltima

NBA nedjelja bila je u znaku velikog derbija u Staples Centru koji je nakon velike borbe otišao na stranu Lakersa. Ogled NBA dinastija pripao je domaćinu, koji je u posljednje dvije i pol minute nadoknadio pet koševa zaostatka za Keltima.  Boston je imao posljednji napad ali Rajon Rondo i Paul Pierce nisu utakmicu uspjeli odvesti u produžetak. Lakerse je do treće uzastopna pobjeda nad Celticsima (prve kod kuće nakon prosinca 2008.) predvodio Kobe Bryant s 26 koševa.

Philadelphia je New York Knicksima nanijela peti uzastopni poraz. U redovima Sixersa najefikasniji su bili Lou Williams (28 koševa) i Evan Turner (24). Warriorsi su pak u gostima iznenadili Clipperse (97:93).

Rezultati: New York - Philadelphia 94:106, LA Lakers - Boston 97:94, Cleveland Cavaliers - 118:107, Orlando - Indiana 107:94,
Toronto - Milwaukee 99:105, Denver -  Memphis 91:94, Sacramento - Atlanta 99:106,  LA Clippers - Golden State 93:97.