Clippersi svladali Lakerse, Bryantovih 42 poena nedovoljno

Nedjelja, 15. siječnja 2012. 09:29 Napisao  Marko Babić

S noći subote na nedjelju NBA je ponudila 11 utakmica, a rezultatski najneizvjesnije bile su pobjeda Atlante nad Minnestom i slavlje Houstona nad Portlandom nakon produžetaka, te pobjeda Clippersa nad Lakersima u gradskom derbiju.

Iako je Kobe Bryant opet probio magičnu granicu zabivši 42 poena, suigrači mu nisu dovoljno pomogli. Lakersi su stalno lovili rezultat i najbliže što su stigli bilo je 72:74. Clipperse je do pobjede predvodio Chris Paul s 33 poena.

Joe Johnson zabio je 25 poena u pobjedi Atlante, a Ivan Johnson pogodio je ključan šut 4.6 sekundi prije kraja susreta u kojem su Hawksi nadoknadili 18 poena zaostatka kojeg su imali tri minute prije kraja treće četvrtine. Najbolji u redovima gostiju bio je Ricky Rubio sa 18 poena i 12 asistencija.

Houston je svladao Portland na krilima Kylea Lowryja koji je zabio 33 poena, dok je Kevin Martin u posljednje 33 sekunde prvog produžetka osigurao slavlje Rocektsima postigavši dva poena iz igre i ujedno realiziravši četiri slobodna bacanja.

Dallas je na domaćem terenu pregazio San Antonio za šestu uzastopnu domaću pobjedu, dok je Oklahoma na krilima Kevina Duranta (28 poena) svladala New York za šesto uzastopno slavlje.

Uspješni su bili i Chicago Bullsi koji su na domaćem parketu svladali Toronto i sada pred svojom publikom imaju omjer 5:0, prvi puta nakon sezone 1996./1997.

Rezultati: Atlanta - Minnesota 93:91, Indiana - Boston 97:93, Oklahoma - New York 104:92, Houston - Portland 108:107, Dallas - Sacramento 99:60, Washington - Philadelphia 90:103, Charoltte - Golden State 112:100, Memphis - New Orleans 108:99, Utah - New Jersey 107:94, Chicago - Toronto - 77:64, LA Lakers - LA Clippers 94:102.