Euroliga košarkaša: Cedevita uvjerljivim porazom od Olympiakosa izgubila sve šanse za Top 16

Četvrtak, 06. prosinca 2012. 20:48 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Cedevita - Olympiakos 62:84 (18:21, 19:19, 11:24, 14:20). Hrvatski se predstavnik odlično držao do odlaska na odmor (37:40), da bi potpuno pao u trećoj četvrtini (11:24)

EUROLIGA - SKUPINA C

CEDEVITA - OLYMPIAKOS 62:84

KC Dražen Petrović. Utakmica 9. kola: Cedevita - Olympiakos 62:84 (18:21, 19:19, 11:24, 14:20)

Gledatelja: 3.000. Suci: Mattioli (Italija), Artega i Perez (Španjolska)

CEDEVITA: Wright 11, Šuput 9, Babić 2, Andrić 3, Buva, Suton 3, Bilan 6, Ilievski 14, Gelabale 2, Nurkić, Green 6, Baždarić 2

OLYMPIAKOS: Hines 10, Law 2, Antić 7, Spanoulis 14, Perperoglu 12, Sloukas 5, Mavroeidis 2, Powell 9, Gecevicius 3, Printezis 9, Papanikolau 6, Mantzaris 3

Košarkaši Cedevite uvjerljivo su poraženi pred svojim navijačima od europskog prvaka Olympiakosa čime su izgubili i teoretske mogućnosti šanse za plasman u Top 16 Eurolige.

Hrvatski se predstavnik odlično držao do odlaska na odmor (37:40), da bi potpuno pao u trećoj četvrtini tijekom koje je postigao samo 11, a primio čak 24 poena. Gosti su tada otišli na + 16 i do kraja bez većih problema sačuvali prednost. Kod Zagrepčana su najefikasniji bili Ilievski s 14 poena i Wright (11), dok je goste predvodio Spanoulis s 14 poena.

Poredak: Olympiacos 16, Žalgiris 14, Anadolu Efes 13, EA7 Emporio Armani 11, Cedevita 11, Caja Laboral 10 bodova

Fotogalerija: Marko Prpić/PIXSELL