Euroliga: Zoran Planinić propustio matirati Maccabi u Tel Aviu

Četvrtak, 14. ožujka 2013. 23:12 Napisao/la  SC

Rezultati 11. kola TOP 16: Anadolu Efes - Brose Basket 89:86 nakon produžetka, Caja Laboral - Fenerbahce 87:67, Maccabi Tel Aviv - Khimki 80:79, Montepaschi - Olympiacos 67:68

Vrlo uzbudljivo bilo je u Tel Avivu gdje je Khimki do posljednih sekundi pritiskao domaći Maccabi koji je na kraju slavio 80:79.U dvoboju dvaju Planinića pobijedio je Darko iako je Zoran sve do posljednje minute igrao sjajno, a onda zaredao s pogreškama koje su Maccabi odvele do pobjede. Darko Planinić postigao je dva poena (šut za dva 1/2) za 13 minuta i 11 sekundi na parketu uz četiri skoka, tri izgubljene lopte i jednu blokadu.

Rezultati
Rezultati 11. kola TOP 16: Anadolu Efes - Brose Basket 89:86 nakon produžetka (Stanko Barać 8 poena, 4 skoka), Caja Laboral - Fenerbahce 87:67, Maccabi Tel Aviv - Khimki 80:79 (Darko Planinić 2 poena, 4 skoka/Zoran Planinić 13 poena, 9 asistencija, Krešimir Lončar 8 poena, 9 skokova), Montepaschi - Olympiacos 67:68.

Zoran Planinić utakmicu je završio sa 13 poena (šut za dva 4/12 šut za tri 1/3 slobodna bacanja 2/4) uz to je dodao tri skoka dvije ukradene, četiri izgubljene lopte te devet asistencija i jednu blokadu za 37 minuta i tri sekunde provedene na parketu. Krešimir Lončar utakmicu je završio sa 8 poena (šut za dva 4/9), devet skokova i dvije asistencije za 20 minuta i 23 sekunde provedene na parketu. Prvi strijelac gostiju bio je Vitaly Fridzon sa 16 poena, dok je apsolutno prvo ime utakmice bio Ricky Hickman s 30 poena.

Košarkaši Anadolu Efesa teže su od očekivanja nakon produžetka pobijedili Brose Basket sa 89:86 i sa omjerom 9-2 učvrstili drugo mjesto skupine E TOP-a 16 i poziciju u doigravanju. Jordan Farmar i Duško Savanović zapečatili su pobjedu domaćega sastava u čijim je redovima solidnu predstavu pružio Stanko Barać koji je za 18 minuta i 40 sekundi na parketu postigao osam poena (šut za dva 4/7) i imao četiri skoka i jednu izgubljenu loptu. Jordan Farmar daleko najbolji kod pobjednika sa 29 poena dok je Boštjan Nachbar sa 24 poena predvodio njemački sastav.

Caja Laboral Žana Tabaka "rasturila je" Efes Pilsen sa 87:67 a presudna je bila druga četvrtina koju su domaći dobili sa 30:12. U domaćoj momčadi čak je pet igrača postiglo dvoznamenklasti broj poena a najviše, 14 poena dao je Tibor Pleiss. Naturalizirani Makedonac Bo McCalebb predvodio je goste sa 16 poena dok je 15 postigao Romain Sato.

Iako je Montepaschi u svojoj Pakestri u Sieni vodio sve do osam minuta prije kraja na kraju je bodove odnio aktualni europski prvak Olympiacos. Kod domaćina sa 14 poena strijelce su predvodili Kristjan Kangur i Matthew Janning, a kod pobjednika Papanikolau i Sloukas zabili su po 11 a Spanoulis i Hines po 10 poena.