Eurokup: Košarkaši Cedevite pobijedili Chalon i ostvarili plasman u drugi krug natjecanja

Utorak, 17. prosinca 2013. 20:51 Napisao/la  SC

Utakmica 10. kola: Cedevita - Chalon 75:71. Zagrepčani su tek u posljednjoj četvrtini (23:12) uspjeli slomiti Francuze i plasirati se u drugi krug Eurokupa.

Košarkaši Cedevite ostvarili su zacrtan cilj i pobjedom u posljednjem kolu Eurokupa protiv Chalona 85:81 plasirali se u drugi krug natjecanja. U teškoj i neizvjesnoj zagrebačkoj utakmici domaći su košarkaši uoči posljednje četvrtine zaostajali za Francuzima sedam koševa, da bi u posljednjih deset minuta ostvarili rezultatski napredak (23:12) i tako slomili otpor žilavog protivnika.

I dok se Cedevita plasirala među dvadeset i četiri momčadi koje će nastaviti natjecanje u Eurokupu, u srijedu će se od europskih natjecanja oprostiti Cibona. U posljednjem kolu skupine A izabranici Slavena Rimca gostuju kod talijanskog Cantua.

Cedevita - Chalon-Saone 75:71 (20:17, 15:19, 17:23, 23:12)

CEDEVITA: Mazalin, Zupčić 5, Ramljak 7 (3-5), Mustapić, Babić 7 (2-3), Smith 18 (8-15), Ray 7 (1-2), Suton 12 (6-10), Bilan 8, Nurkić 11, Baltić, Baždarić

CHALON: Tchicamboud 16, Ouattara 2 (1-1), Slaughter 19 (4-10), Bouteille 2 (1-1), Evtimov 6, Capela 14 (7-9), Aboudou 2, Adolphe 5, Joseph 5 (1-3), Brockman