Euroliga košarkaša: Barcelona na krilima Tomića slavila u Istanbulu, Popović i Simon zapaženi

Četvrtak, 17. siječnja 2013. 22:53 Napisao/la  SC

Rezultati 4. kola Topa 16, skupina E: Brose Baskets  - Anadolu Efes 76:94, Žalgiris - CSKA 73:87, Unicaja - Real Madrid 64:72. Skupina F: Bešiktaš - Barcelona 59:73

TOP 16 SKUPINA E - 4. kolo

UNICAJA - REAL MADRID 64:72

Arena J. M. Martin Carpena. Unicaja - Real Madrid 64:72 (16:19, 20:11, 14:13, 14:29)

Gledatelja: 8.300. Suci: Fernando i Rocha (Portugal), Latisevs (Latvija)

UNICAJA: Simon 16, William 4, Lima 2, Panko 10, Vidal 2, Urtasun 3, Calloway 5, Perović, Vazquez 12, Diaz, Žorić 10, Dragić

REAL MADRID: Draper 3, Fernandez 15, Pocius 4, Suarez 6, Reyes 4, Mirotić 4, Rodriguez 14, Hettsheimeir, Begić, Carroll 9, Llull 8, Slaughetr 5

U španjolskom derbiju skupine E madridski Real nastavio je u Malagi pobjednički niz. Kraljevi su četvrtu pobjedu ostvarili zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini (29:14). U redovima Madrižana Amerikanac s hrvatskom putovnicom Dontaye Draper postigao je 3 poena za 11 minuta igre. S druge strane u momčadi Jasmina Repeša Kruno Simon je s 16 poena bio najbolji igrač, a odlično ga je pratio i Luka Žorić s 10 poena.

Odličan je bio i Marko Popović koji je u domaćem porazu Žalgirisa protiv CSKA ubacio 16 poena od čega tri trice. Vrlo dobru partiju pružio je Stanko Barać u uvjerljivoj pobjedu Efesa kod Bamberga (76:94). Hrvatski je centar za 17 minuta igre imao 10 poena i šest skokova.

Odličnu večer hrvatskih internacionalaca zaokružili su Damir Markota i Ante Tomić. Više razloga za veselje imao je Tomić koji je u gostujućem slavlju Barcelone ostvario 15 poena i 5 skokova. Markotinih 13 poena nije bilo dovoljno Bešiktašu da izbjegne i četvrti poraz u skupini F. U dresu Katalonaca minutažu je dobio i perspektivni Dubrovčanin Mario Hezonja koji se za šest minuta igre nije upisao među strijelce.

Rezultati 4. kola, skupina E: Brose Baskets  - Anadolu Efes 76:94, Žalgiris - CSKA 73:87, Unicaja - Real Madrid 64:72. Poredak, skupina E: CSKA 8, Real Madrid 8, Panathinaikos 7, Anadolu Efes 7, Žalgiris 5, Unicaja 5, Brose Baskets 4, Alba 4 boda

Skupina F: Bešiktaš - Barcelona 59:73. Poredak: Caja Laboral 6, Barcelona 7, Montepaschi 6, Khimki 5, Maccabi 4, Olympiacos 4, Bešiktaš 4, Fenerbahče 3 boda