KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA

Cibona pobijedila Cedevitu u produžetku

Četvrtak, 07. veljače 2013. 22:16 Napisao/la  SC

Finale: Cibona - Cedevita  77:76. Sandro Nicević u posljednjim trenucima produžetka pogodio za pobjedu

FINALE

CIBONA - CEDEVITA 77:76 (16:15, 12:15, 16:17, 22:19, 11:10)

KC Dražen Petrović. Gledatelja: 5.000

Suci: Muhvić (Karlovac), Radović (Dubrovnik) i Dožai (Velika Gorica)

CIBONA: Kus 8, Blassingame 14 (2-2), Šarić 7 (2-8), Marčinković, Mazalin, Rozić 2, Jagodić-Kuridža, Strawberry 21 (5-5), Nicević 2, Žižić 21 (5-5), Arapović, Kovačević 2

CEDEVITA: Rogić, Wright 19 (4-4), Šuput 9 (2-2), Babić, Kitchen 16 (2-2), Suton 6, Bilan 16 (2-3), Ilievski, Jelenek, Tomas 10, Mašić, Baždarić

Slobodna bacanja: Cibona (14-20), Cedevita (10-11). Trice: Cibona (9-22), Cedevita (4-26)

Skokovi: Cibona 36 (11), Cedevita 36 (10). Osobne pogreške: Cibona 20, Cedevita 22

Košarkaši Cibone osvojili su 22. izdanje Kupa Krešimira Ćosića nakon što su u dramatičnom finalu u KC Dražen Petrović pobijedili gradskog rivala Cedevitu 77:76. Vukovima je sedmi naslov pobjednika Kupa osigurao veteran Sandro Nicević koji je doslovce u posljednjim trenucima produžetka pogodio s poludistance i tako odlučio zanimljiv obračun pred otprilike 5.000 gledatelja.  Cibona je posljednji Kup osvojila u sezoni 2008./09.

- Imali smo tešku sezonu i ovo će nam jako puno značiti. Mislim da je utakmica bila prava, dramatična, baš onakva kako treba biti finale. Ovaj trofej će nam biti veliki motiv za nastavak sezone, objasnio je nakon utakmice trener Cibone Danijel Lutz.

Cedevita je zamalo obranila prošlogodišnji naslov. Pet sekundi prije kraja produžetka Kitchen je pospremio oba slobodna bacanja za + 1 Cedevite (76:75), ali je Nicević uz dosta sreće postigao svoj jedini koš na utakmici i Ciboni na kraju osigurao veliko slavlje.

Cedevita je bolje otvorila susret i u osmoj minuti povela 15:11. Cibona je potom povezala svoje redove i nakon serija 10:0 početkom druge dionice povela s 21:15.  Vukovi su tijekom većeg dijela druge četvrtine vodili s pet, šest poena i kada je izgledalo da će s na odmor otići s prednošću uslijedila je 11:3 serija Cedevite za prednost momčadi iz Podsuseda (30:28).

Cedevita je prednost zadržala i tijekom treće dionice pa se u posljednjih deset minuta ušlo s + 3 za momčad Ace Petrovića (44:47). Malo manje od sedam minuta prije kraja nekadašnji igrač Cibone Marko Tomas pogodio je povezao je dvije trice za velikih + 11 (57:46) i prvu naznaku kako bi trofej mogao ostati u Podsusedu.  Dvije minute prije kraja nakon trice Blassingamea Cibona se potpuno vratila u igru (60:61), da bi u sljedećem napadu Strawberry položio uz prekršaj i potom realizirao slobodno bacanje za prednost vukova (63:61).

U posljednjih pola minute ušlo se minimalnom prednošću Cedevite (64:63), a onda je Strawberry pogodio tricu i podigao na noge navijače Cibone. Isiti je igrač potom napravio prekršaj na Wrightu, koji je mirno pospremio oba bacanja za egal. Ciboni je ostalo deset sekundi za posljednji napad, ali je pokušaj Blassingamea ostao na obruču. Utakmica je potom otišla u dodatnih pet minuta u kojima su s(p)retniji bili vukovi.

Fotogalerija: Slavko Midžor/PIXSELL