TREĆA POBJEDA ZAREDOM

Cibona osvojila 18. titulu državnog prvaka

Utorak, 04. lipnja 2013. 22:12 Napisao/la  SC

Treća utakmica dioigravanja za prvaka: Cibona - Zadar 101:83

Košarkaši Cibone pobijedili su u Draženovom domu momčad Zadra rezultatom 101:83 (35:22, 14:20, 23:22, 29:19) u trećoj utakmici doigravanja za prvaka i omjerom 3:0 u pobjedama 18. put u povijesti osvojili titulu prvaka.

Zadrani su  u nekoliko razdoblja utakmice predstavljali ozbiljnog protivnika, iako je od početka bilo jasno da će Cibona „metlom“ obraniti naslov državnog prvaka.

Prva četvrtina završila je 35:22! Cibona je u prvom dijelu nametnula ritam, pobjegla i na 15 koševa prednosti, ali Zadrani su smanjili zaostatak i na odmor otišli rezultatom 49:42 za domaće.

U posljednjoj četvrtini Zadrani su uspjeli doći na poen zaostatka, 70:69, ali je uslijedila serija Cibone za +7. Nakon toga utakmica je praktično riješena.

Blassingame je postigao 20, Šarić 19, Strawberry 18. Kod gostiju Delaš 17, a Kaštropil 16.