Ghirmay Ghebreselassie postao najmlađi svjetski prvak u maratonu u povijesti

Subota, 22. kolovoza 2015. 13:48 Napisao/la  SC

Devetnaestogodišnjak pobijedio u vremenu 2 sata, 12 minuta i 27 sekundi

Ghirmay Ghebreselassie osvojio je u subotu prvu zlatnu medalju za Eritreju na svjetskim atletskim prvenstvima, pobijedivši u maratonu u vremenu 2 sata, 12 minuta i 27 sekundi. U 19. godini Ghebreselassie je postao najmlađi svjetski prvak u maratonu u povijesti.

Odlučujuću prednost stekao je u zadnjih šest kilometara maratonske utrke. Drugi je sa zaostatkom od 40 sekundi u cilj na pekinškom stadionu "Ptičje gnijezdo" ušao Etiopljanin Yemane Tsegay, a treći je s više od minute zaostatka bio Solomon Mutai iz Ugande.

Jedinu medalju za Eritreju do sada je osvojio Zersenay Tadesse, koji je bio srebrni u utrci na 10.000 metara na SP-u 2009. godine u Berlinu