PRIJATELJSKA VATERPOLO UTAKMICA

Županijska reprezentacija poražena protiv F. V. Gulie

Nedjelja, 10. lipnja 2012. 11:51 Napisao/la  SC

PGŽ U-14 - F.V.Gulia U-14 13:14 (2:3, 4:3, 2:2, 5:6). Obje ekipe su na kraju ispraćene pljeskom dobro popunjenih tribina bazena na Kantridi

PGŽ U-14 - F.V.Gulia U-14 13:14

Prijateljska utakmica: PGŽ U-14 - F.V.Gulia U-14 13:14 (2:3, 4:3, 2:2, 5:6). Bazen Kantrida. Gledatelja 250. Suci; Grabovac i Čipčić (oboje Rijeka). Delegat: Andrej Franulović (Rijeka).

PGŽ: Kren (Pri),Tea Vrcelj (ŽVK), Anđela Rabar (ŽVK), Blažić(Pri) 1, Arih (Pri) 2, Mušković (Pri) 1, Čunko (Pri) 2, Hlača (Pri), Paparić (Pri) 1, Galić (CPK) 2, Baričević (CPK), Popović (Opa) 3, Božić (Pri), Klara Jukica (ŽVK), Saftić (Pri) 1.

F.V.GULIA; Giorgi, Sia 1, Zadeu 4, Rizzello, Pluker, Mezzarobba 1, Cernivc 4, Jankovich, Komarica, Podgornik 2,Falzari 2, Demichelli, Rinaldi.

Peterci: PGŽ -, F.V. Gulia 2 (2). Igrač više: PGŽ 6 (10), F.V. Gulia 6 (9).

Igrači i igračice reprezentacije Primorsko-Goranske Županije U- 14 predvođeni kapetanicom Teom Vrcelj, te trenerom Bobanom Voštićem i izbornikom Željkom Tonkovićem, isprva se nisu snašli na presing igru gostiju, koji su poveli sa 3:0. Polovicom druge četvrtine domaćini su sa četiri pogotka zaredom došli do vodstva od 4:3.

Domaća ekipa iskazala je svoje individualne posebnosti, dok gosti snažnim presingom i kolektivnom igrom ne daju domaćinu da se rezultatski odvoji. U posljednoj četvrtini samo minutu i pol do kraja utakmice Reprezentacija PGŽ nakon stalne igre gol za gol dolazi do vodstva 13:12. Nakon time outa gosti koriste igrača više tako da se u posljednju minutu susreta ulazi izjednačenim rezultatom, te nakon propuštenih prilika sa obje strane 15 sekundi do kraja gostujući igrač Podbornik svojim drugim pogotkom donio pobjedu gostima. Na kraju obje ekipe su ispraćene pljeskom dobro popunjenih tribina bazena na Kantridi.

Uoči susreta djevojke Sinhro kluba Aqua-Maris  su izvele svoj predivan vodeni ples na himnu PGŽ.