JUNIORSKI SP RUKOMETAŠICA

Mila Toto promašila pobjedu protiv Dankinja

Subota, 14. srpnja 2012. 09:49 Napisao/la  SC

Susret za 9. mjesto. Hrvatska - Danska 27:28-7m (20:20). Trideset sekundi prije kraja kod 20:19 Mila Toto nije realizirala sedmerac, i Dankinje su izjednačile tri sekunde prije kraja

HRVATSKA - DANSKA 27:28-7m (20:20, 11:8)

Dvorana Vodova. Gledatelja: 100. Suci: Peter Horvath i Balasz Marton (Mađarska)

HRVATSKA: Jukić  9 obr, Razum, Kapitanović, Dežić 1, Čović 1, Krsnik 4, Vukojević 2, Jakara, Toto 8, Debelić 3, Dragišić 4, Žuliček 2, Ježić, Vidak 3.

DANSKA: Greve, Biltoft 2, Poulsen 4, Heindahl 3, Andersen 1, Nielsen 5, La Cour 3, Hansen, Kristensen, Juncker, Morgensen 3, Woller F. 4, Johansen 3, Woller C., Bjerregaard, Fangel.

Isključenja: Hrvatska 8 minuta, Danska -.

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) poražena je od Danske 27:28 nakon izvođenja sedmeraca (nakon 60. minute bilo je 20:20) u susretu za 9. mjesto na  Svjetskom prvenstvu u Češkoj. Tako su juniorke iz Hrvatske na kraju osvojile 10. mjesto iako mogu žaliti za porazom protiv Danske jer Hrvatska je vodila tijekom cijelog prvog dijela i na poluvrijeme je odnijela tri gola viška, 11:8.

No Dankinje bolje otvaraju nastavak, rade seriju 5:0 i preokreću na 13:11. Hrvatska ubrzo izjednačuje, a nakon 14:14 naše djevojke opet imaju 3 pogotka viška, 17:14 u 47. minuti. U 51. minuti je plus četiri (19:15), ali završnica utakmice pripada Dankinjama. U 59. minuti ulazi se s dva gola viška za Hrvatsku 20:18, Dankinje smanjuju na 20:19, a Hrvatska 30 sekundi prije kraja ima sedmerac za konačnu pobjedu.

Danska golmanica i stativa zaustavljaju pokušaj Mile Toto. Dankinje to koriste, postižu gol samo tri sekunde prije kraja za konačnih 20:20 i prigodu da kroz sedmerce dođu do konačne pobjede jer na Svjetskim prvenstvima nema produžetaka. Nakon prve serije od pet sedmeraca rezultat je bio 24:24 s po jednim promašajem odmah u prvim pokušajima na svakoj strani. No u drugoj su seriji Dankinje pokazale više koncentracije i na kraju slavile 28:27.