Zamećanke upisale drugi poraz u pripremama, hrvatske kadetkinje minimalno slavile na Zametu

Srijeda, 08. kolovoza 2012. 18:39 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Hrvatska 31:32 (16:16), Hrvatska je serijom 1:6 okrenula vodu na svoj mlin, na semaforu je stajalo 25:28. Zamećanke su osim prednosti prokockale i pobjedu

Prijateljska utakmica rukometašica

ZAMET – HRVATSKA KADETSKA REPREZENTACIJA 31:32 (16:16)

Dvorana Centar Zamet. Gledatelja: 20. Suci: Bernobić i Kalčić (obojica Rijeka).

Zamet: Račić, Paurević 2, Brčić 2, Plahinek 1, Vuković 4, Matičić, Havić 8, Tabar, Bunić 4, Tus 1, Bukvić, Višnjić, Potočnjak, Stakorić 4, Gugić 5, Gvoić.

Hrvatska: Budić, Strukar, Bešen, Božić 1, Pavlović 2, Kežić 1, Blažević 3, Marinović 3, Vrkljan, Milosavljević 7, Masnić 7, Debelić 2, Mičijević 3, Čović 2, Runje 1, Tvorić, Mamić.

Sedmerci: Zamet 4 (4) , Hrvatska 5 (5) . Isključenja: Zamet 6 , Hrvatska 6 minuta .

Rukometašice Zameta izgubile su i drugu prijateljsku utakmicu, nakon Lokomotive bolja od Zameta bila je hrvatska kadetska reprezentacija  izbornika Ede Šmita koja je slavila rezultatom 31:32. Zamećanke su bolje otvorile utakmicu, u 15. minuti susreta golom Anamarije Gugić na semaforu je stajalo 7:4, no hrvatske kadetkinje potom rade seriju 0:7 koju je zaključila Čović za vodstvo Hrvatske od četiri pogotka razlike (7:11).

Prednost gošći otopila se do kraja prvog poluvremena, a kapetanica Zameta Dina Brčić u posljednjoj minuti prvog dijela  vratila je utakmicu na početak (16:16).

Drugo poluvrijeme nije donijelo nikakve novosti, nastavila se igra gol za gol u kojoj su se bolje snalazile hrvatske kadetkinje. Mlada Ana Paurević dovela je Zamećanke u minimalno vodstvo 24:23, no priča iz prvog poluvremena reprizirala se i u drugom. Hrvatska je serijom 1:6 okrenula vodu na svoj mlin, na semaforu je stajalo 25:28, a Zamećanke su osim prednosti prokockale i pobjedu.

Najefikasnija u redovima Zamećanki bila je Dina Havić s osam postignutih pogodaka, dok su Hrvatsku predvodile Milosavljević i Masnić sa po sedam golova. Na koncu ostaje dojam da je pred Zamećankama dug period uigravanja koji im dodatno otežava trakavica oko Tine Gavranić, ozljeda Mile Toto te reprezentativne obaveze Čamile Mičijević.

Za nadati se je da će ekipa trenera Drage Žiljka do početka prvenstva uhvatiti željenu formu, smanjiti tehničke greške i oscilacije te povećati epostotak realizacije jer u ovom dijelu priprema to nisu njihove odlike.