Subota, 12. siječnja 2013. 17:38 Napisao  Milan Kosanović

Utakmica 14. kola: Zamet - Zelina 29:27. Dina Havić postignula 11 pogodaka

Utakmica 14. kola Prve lige rukometašica

Centar Zamet. Gledatelja: 100. Suci: Bosak i Herceg (obojica Varaždin)

ZAMET: Račić, Paurević, Brčić 5, Vuković 2, Plahinek 1, Havić 11, Gović, Tabar 1, Bunić 3, Tus, Mičijević 2, Stakorić, Gavranić 4, Gugić, Šegota.

ZELINA: Sanader, K. Antolković, Ercegovac, Čosić, Kopčec, A. Antolković, Madžarac 1, Pavičić, Knježević 2, Vukojević 7, Džono 5, Vulić 2, Jukić, Stipić 2, Galić, Petković 8.

Sedmerci: Zamet, Zelina 3 (4)

Isključenja: Zamet 8, Zelina 10 minuta

Crveni kartoni: Renata Knježević (41'-treće isključenje), Tea Bunić (57'-treće isključenje).

Lider lige Zelina pala je u Rijeci, bolje su bile rukometašice Zameta koje s ova vrijedna dva boda nastavljaju borbu za plasman u Ligu za prvaka. Fantastična Dina Havić i zametska hobotnica Nikolina Račić bile su nerješiva enigma za gošće koje na parketu zametske dvorane nisu opravdale ulogu favorita, a kamo li lidera lige.

Igrala se 57. minuta kada su se gošće vratile iz "mrtvih" te golom reprezentativke Ivane Petković stigle na samo dva pogotka zaostatka (27:25). Ipak, to je bilo sve što su gošće napravile u Rijeci, kapetanica Dina Brčić vrlo brzo pronašla je put do gostujuće mreže, a pitanje pobjednika bilo je poznato.

Valja napomenuti da su Riječanke od prve pa do posljednje minute kontrolirale igru i rezultat, a pobjeda Zamećanki niti u jednom trenutku utakmice nije se činila upitnom. Trener Željko Čagalj očito je jako dobro proučio igru svog kolege Gorana Mrđena, lider lige u Rijeci niti u jednom segmentu igre nije uspio iznenaditi Zamećanke, a kamo li biti kvalitetniji.

Riječke rukometašice mirno i staloženo su ušle u utakmicu protiv lidera lige, Dina Havić prva je odapela prema golu gošći, bio je to njen drugi udarac i prvi gol za Zamet u drugoj minuti susreta. U 7. minuti susreta na semaforu je stajalo 5:3, a potom je uslijedila 4:0 serija domaće ekipe koju je u 12. minuti zaključila sjajna Dina Havić za visokih 9:3.

Gošće iz Zeline djelovale su izgubljeno i nemoćno, Ivana Petković rešetala je po bloku Zamećanki dok se je Renata Knježević rijetko odlučivala na udarac prema vratima domaće vratarke Nikoline Račić.

Do kraja prvog poluvremena Zamećanke su stvorile veliki kapital od sedam pogodaka razlike ponajviše zahvaljujući raspoloženoj Dini Havić te vratarki Nikolini Račić koje su predvodile riječke rukometašice u prvih 30 minuta.

Fotogalerija: Sandro Donda