Zamećanke pobijedile Umag i upisale prvu pobjedu u pripremnom razdoblju

Subota, 25. kolovoza 2012. 22:21 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Umag 30:28 (11:13). Zapaženu rolu odigrala je Iva Tabar koja se nametnula kao prvo rješenje trenera Drage Žiljka na poziciji srednjeg vanjskog

Prijateljska utakmica rukometašica

ZAMET – UMAG 30:28 (11:13)

Centar Zamet. Gledatelja: 50. Suci: Tomić i Višnjić (oboje Rijeka)

Zamet: Račić, Plahinek 3, Matičić, Brčić 1, Tabar 4, Vuković 8, Toto 4, Bunić 3, Tus, Bukvić, Šegota, Stakorić, Havić 7, Potočnjak, Gvoić.

Umag: Žuliček 3, Mataija 4, Vidović 7, Jajčević 10, Jerković, Gašić 2, Špoljarić 1, Ćorković 1, Pavić, Maras, Tokić, Imamović.

Sedmerci: Zamet 4 (7), Umag 2 (2). Isključenja: Zamet -, Umag 6 minuta.

Rukometašice Zameta došle su do svoje prve pobjede u pripremnom periodu. Na parketu Centra Zamet igračice trenera Drage Žiljka nakon četiri uzastopna poraza svladale su gošće iz Umaga rezultatom 30:28.

Iako su Umažanke držale konce igre i rezultata čak 58 minuta, Zamećanke su konačno pokazale karakter te po tko zna koji put potvrdile činjenicu da se utakmica igra 60 minuta.

Igra Zamećanki bila je daleko od idealne, najefikasnije u redovima domaćina bile su Ivana Vuković s osam i Dina Havić sa sedam postignutih pogodaka, a zapaženu rolu odigrala je Iva Tabar koja se nametnula kao prvo rješenje trenera Drage Žiljka na poziciji srednjeg vanjskog.

Podsjetimo, Zamećanke su nastupile bez Čamile Mičijević koja je na Svjetskom kadetskom prvenstvu u Crnoj Gori, Anamarije Gugić koju muči viroza te Tine Gavranić koja još uvijek čeka konačno rješenje trakavice oko sporne odštete koju ŽRK Arena potražuje za njezin prelazak u redove Riječanki.