PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke pobijedile Ivanić zahvaljujući sjajnoj završnici

Subota, 23. veljače 2013. 19:55 Napisao/la  Ivan Milatić

Utakmica 20. kola: Zamet - Ivanić 31:26. . Riječanke u posljednjih 13 minuta nisu primile niti jedan gol

PRVA LIGA RUKOMETAŠICA - 20. kolo

ZAMET - IVANIĆ 31:26 (15:17)

Dvorana SC Zamet. Gledatelja: 50

Sutkinje: Lorena Jurinec i Maja Vajdić (Koprivnica)

ZAMET: Račić (8 + 2 obrane), Paurević, Brčić 3, Plahinek 3, Jerčinović 1, Havić 9 (2), Tabar 3, Bunić 4, Tus 4, Šegota (3+1) obrana, Mićijević, Stakorić, Gavranić 4, Gugić

IVANIĆ: Preskar 12 obrana, Damjanoivć, Puljić 4, Kukić, Forko, Jambrek, Bobinec, Krnjević 2, Pezić 3, Dolić, Tadić, Pasarić 2 (1), Livaić 5,Ćorković 7, Marjančić 3 (1)

Sedmerci: Zamet 2 (2), Ivanić 5 (2). Isključenja: Zamet: 8 minuta,  Ivanić -

Rukometašice Zameta očekivano su pobijedile fenjeraša Ivanić sa 31:26 zahvaljujući činjenici da u posljednjih 13 minuta nisu primile niti jedan pogodak a postigle su ih šest. Blijeda i neuvjerljiva obrana puna tehničkih pogrešaka neće se pamtiti, ali bodovi se pišu i to je jedino važno.

Prvo poluvrijeme za trenutni zaborav odigrale su rukometašice Zameta protiv Ivanića. Za slučajne posjetitelje bila bi apsolutna enigma tko je u ovoj priči posljednji na ljestvici sa samo tri osvojena boda a tko još uvijek legitimni kandidat za Ligu za prvaka. Zamećanke su povele u 26 sekundi preko Dine Havić a prvi puta im je dva pogotka razlike donijela Tea Bunić za 6:4 u sedmoj minuti. Kada vidite deset pogodaka za šest minuta i 34 sekunde jasno je da obrane ne postoje.

Umjesto odvajanja domaćih slijedio je preokret gošći koje serijom 4:0 dolaze do plus dva (6:8) nakon devet minuta i 18 sekundi igre u prvom poluvremenu. Minutu kasnije Tea Bunić donosi novo poravnanje (8:8), ali na isteku 12. minute Ivanić opet ima plus dva (8:10). Potom slijedi najbolje razdoblje u igri domaćeg sastava koji sa četiri vezana pogotka odlazi na 12:10 na isteku 18. minute. Iva Livaić nakon osam minuta smanjuje na 12:11, a minutu kasnije Marta Pezić gošćama donosi novo izjednačenje (12:12). Na sedam minuta i deset sekundi od kraja poluvremene Dora Puljić vraća prednost na stranu gošći (13:14) i onda Zamećanke upadaju u crnu rupu jer dozvoljavaju gošćama da odu na ogromnih 13:17 četiri i pol minute prije poluvremena. Do odlaska na odmor Josipa Jerčinović i Dina Havić prepolovile su zaostatak pa se na odmor otišlo sa 15:17.

Prvih osam minuta nastavka bilo je mučenje a onda je Dina Brčić izjednačila na 20:20. No i dalje je to bila muka po Zamećanke. Lucija Marjančić sa dva i Martina Ćorković sa jednim pogotkom odvele su gošće na novih plus tri (21:24) u 44. minuti. Dina Havić, Marija Tus i Tina Gavranić vratile su rezultatsku ravnotežu u 46 minuti za 24:24. Dina Havić 10 minuta i 44 sekunde prije kraja pogodila je za prvo vodstvo Zamećanki nakon 13:12 u 21. minuti. Nakon toga Helena Šegota brani sedmerac Luciji Marijančić a Dina Havić iz sedmerca pogađa za 28:26 kada je do kraja ostalo pet minuta i 43 sekunde. Do kraja su Zamećanke postigle još tri a nisu primile niti jedan pogodak, pa bi se neupućeni gledatelj iz ove priče mogao zapitati što im je ovo trebalo jer do posljednjih deset minuta Ivanić je bio bolja ekipa a onda su Helena Šegota i Tina Gavranić spasile stvar.