Zamećanke izgubile od slovenskog Zagorja, Riječanke prezentirale blijedu i neborbenu igru!

Četvrtak, 23. kolovoza 2012. 00:07 Napisao  Milan Kosanović

Zamet - Zagorje 25:36 (13:18). Najveća prednost na utakmici iznosila je čak 12 pogodaka razlike (23:35)

Prijateljska utakmica rukometašica

ZAMET – ZAGORJE  25:36 (13:18)

Centar Zamet. Gledatelja: 50. Suci: Rupčić i Kalčić (obojica Rijeka)

Zamet: Račić, Plahinek 4, Vuković 3, Matičić 1, Brčić 1, Tabar 1, Toto 2, Potočnjak, Bunić 3, Tus 1, Bukvić, Šegota, Stakorić 1, Havić 7, Gvoić 1.

Zagorje: Pikel, Petek, Ogrin 2, Feljdin 1, Irman 7, Gojković 5, Okleščen 3, Bratec, Ferfolja 3, Mitroševska 1, Mrmolja 5, Ljubas 9.

Sedmerci: Zamet 6 (6), Zagorje 1 (2). Isključenja: Zamet 4, Zagorje 4 minute.

Rukometašice Zameta izgubile su i četvrtu utakmicu zaredom, na domaćem terenu bolje od igračica trenera Drage Žiljka bile su gošće iz Slovenije koje su protutnjale Centrom Zamet te na koncu slavile s visokih 11 pogodaka razlike.

Zamećanke su loše otvorile utakmicu,  već nakon osam minuta igre na semaforu je svjetlilo 1:5, a trener Drago Žiljak bio je primoran pozvati minutu odmora. Ipak, stvari na terenu se nisu bitno promijenile. U 13. minuti  Zamećanke su gubile 3:9, a igra je bila daleko od dobre.

U sljedećim minutama domaće igračice pohvatale su konce igre, a kapetanica Dina Brčić u 24. minuti zabija za 10:13, no to je bilo sve što su igračice trenera Drage Žiljka napravile u prvom poluvremenu koje su izgubile 13:18.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novoga, loša i bezidejna igra se nastavila, a prednost Slovenki je nastavila rasti. Tea Ferfolja u 46. minuti zabila je za 17:27, dvije minute kasnije Slovenke su zabile za 17:28, a trener Drago Žiljak ponovno je bio primoran pozvati minutu odmora.

Najveća prednost na utakmici iznosila je čak 12 pogodaka razlike (23:35), bilo je to u 59. minuti, a utakmica je bila već odavno riješena.

Na koncu ostaje dojam da je rezultat najmanja briga trenera Drage Žiljka jer poraz od viceprvakinja Slovenije i nije neko čudo, no nedostatak borbenosti, zalaganja i općenito htijenja ozbiljni su problemi uoči početka prvoligaške sezone.