Rukometašice Zameta osvojile bod u Osijeku dvama pogocima u zadnjoj minuti

Četvrtak, 11. listopada 2012. 08:44 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola 1. HRL rukometašica: Osijek - Zamet 27:27

OSIJEK – ZAMET 27:27 (13:13)

SD Zrinjevac. Gledatelja: 200. Suci: Crnojević i Kostecki.

OSIJEK: Strukar, Horvat, Vuković, Franić 8, Krajnović, Nujić, Bošnjak 7, Smoljo, Miškić, Blažeković 3, Perković, Bojić 9, Bodrožić-Selak, Babić, Špoljarić, Bojčić

ZAMET: Račić, Plahinek 3, Brčić 3, Tabar, Vuković 4,  Toto 2, Bunić 5, Tus 1, Bukvić, Šegota, Mičijević 4, Štakorić, Havić 1, Gavranić 4, Gugić, Gvorić

Rukometašice Zameta uspjele su osvojiti bod dvama pogocima u zadnjoj minuti uzbudljive utakmice, Vukovićka i Gravranićka pogodile su za 27:27. U zadnjoj sekundi utakmice Bošnjak je imala priliku udarcem s krila donijeti Osječankama i drugi bod, Račićka je obranila i osigurana podjelu bodova.

Bio je to pravi rukometni spektakl od prve do zadnje sekunde s puno dobrih rukometnih akcija i velike borbenosti na obje strane. Možda riječka ekipa ima po imenima i iskustvu, kvalitetnije rukometašice, no Osječanke su se borile kao lavice do zadnjeg atoma snage i tako nadoknadile manjak kvalitete i iskustva. Kako se igra i bori za boje svog kluba pokazale su najiskusnije Ana Bojić i pogotovo Jelena Franić koja pored postizanja golova daje neizmjeran doprinos čvrstoj obrani Osijeka.

Nešto bolje utakmicu su otvorile gošće, ponajviše zahvaljujući nedovoljno koncentriranoj domaćoj obrani. Riječanke su vodile 6:3 i 10:8, no velikim zalaganjem u obrani i golovima Jelene Franić, te Ane Bojić domaće na odmor odlaze s poravnatim rezultatom (13:13). U drugom dijelu domaće imaju stalnu minimalnu prednost, a prvi plus od dva gola donosi Lidija Bošnjak u 41. minuti.

Osječanke održavaju +2 sve do zadnje minute u kojoj Zamećanke postižu dva gola. Domaće ne koriste višak od dvije igračice jer su Riječanke Tina Gavranić i Dina Brčić bile isključene, a Nikolina Račić zaustavlja loptu koju je u zadnjoj sekundi uputila Lidija Bošnjak i nastupa veliko veselje gostujućih rukometašica nakon isteka 60-te minute.

-          U jednoj izjednačenoj utakmici s brojnim izjednačenjima bod je ispao kao pozitivan rezultat, na koncu smatram da je neodlučeni ishod možda i najpošteniji, rekao je trener Zamećanki Željko Čagalj te dodao:

-          Nivo obrane koji smo pružili nije u okviru potencijala koji ova ekipa ima u tom segmentu rukometa, no moramo nastaviti raditi i razvijati se u tom smjeru. Ono što me veseli jest činjenica što da ekipa kada ne odigra na svom maksimumu osvoji bod, a to je odlika pravih ekipa, mišljenja je Željko Čagalj.

-          Zabili smo 27 golova koji su bili raspršeni sa svih pozicija, na koncu smo pokazali karakter, gubili smo dva razlike 42 sekunde prije kraja utakmice i uspjeli smo izvući bod. Osijek je u posljednjem napadu imao ulet s desnog krila, Račić je obranila, a mi smo na jednom neugodnom gostovanju izvukli bod, zaključio je Čagalj.