Subota, 15. studenog 2014. 19:05 Napisao  Marko Babić

Utakmica 9. kola: Zamet - Bjelovar 40:20 (18:10)

Prva liga rukometašica, 9. kolo

ZAMET - BJELOVAR 40:20 (18:10)

Centar Zamet. Gledatelja: 100. Suci: Pleše (Osijek), Posavac (Zagreb).

ZAMET: Paurević 2, Plahinek 2, Jerčinović 3, Bukvić 2, Miočinović 3, Milošević 7 (2), Toto, Strukar (10 obrana),  Bunić 3, Šegota (9 obrana), Mićijević 5, Rajić 3, Masnić 5, Gugić 5 (1).

BJELOVAR: Sertin (5 obrana), Nikšić 1, Smiljčić, Šanteković 1, Tolić, Gavranić 4 (2), Šandor 7 (1), Lupić, Medved (3 obrane), Bošnjak 1, Gavrić 2, Maras (4 obrane), Gašparović 3, Turković 1.

Sedmerci: Zamet 5 (3), Bjelovar 3 (3).

Isključenja: Zamet 4, Bjelovar 2 minute.

Rukometašice Zameta rutinski su pobijedile Bjelovar, ostvarile devetu pobjedu za povratak na vrh ljestvice i dalje zadržale titulu jedine ekipe sa stopostotnim učinkom. Pobjeda protiv Bjelovara u niti jednom trenutku nije došla u pitanje. Riječke rukometašice ozbiljno su pristupile utakmici u kojoj su mnogi već unaprijed upisali bodove. Inače, ovo je bila posljednja prvenstvena utakmica Zamećanki u Centru Zamet u ovoj godini.

Riječanke su krenule serijom 7:2, gostujuća obrana nije imala rješenja za vanjsku liniju Zameta, Mićijevič, Milošević i Gugić bez problema su pronalazile put do mreže. Bjelovar je uspijevao držati zaostatak na pristojnih pet, šest razlike, između ostalih zahvaljujuči i nekim pogreškama domaćih rukometašica u napadu. Josipa Jerčinović istrčala je dvije kontre, a Mila Toto dugom loptom u kontri sjajno pronašla Plahinek za velikih plus devet (14.5) u 20. minuti što je ujedno bila najveća prednost Zameta u prvom dijelu.

Zamećanke nisu popustile u nastavku, priliku su dobile igračice s klupe. U jednom periodu bio je to festival kontri od strane domaćina, povratnica Silvija Masnić u kratkom razdoblju zabila je tri pogotka za visokih plus 14 (25:11). Iako su Zamećanke propustile nekoliko čistih prilika, Masnić je novim golom donijela plus 16 (29:13) u 44. minuti. Pet minuta kasnije Miočinović je pomaknula granicu na plus 17 (32:15). Jedino pitanje u zadnjih deset minuta bilo je s kolikom će razlikom Zamećanke slaviti, Silvija Masnić pogodila je za plus 21 u 59. minuti (40:19) što je u konačnici bila najveća prednost na utakmici.