1. liga rukometašica: Zamećanke suvereno do sedme prvenstvene pobjede protiv Dalmatinke

Srijeda, 05. studenog 2014. 19:38 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 7. kola: Zamet - Dalmatinka 33:17 (16:11). Sedam pogodaka Anamarije Gugić, četrnaest obrana Zametovih vratarki i najuvjerljivija pobjeda sezone dokaz su top-forme Riječanki

Prva liga rukometašica - 7. kolo

ZAMET - DALMATINKA 33:17 (16:11)

Centar Zamet. Gledatelja 50

Suci: Tomislav Matić (Kostrena) i Kristian Orešković (Senj).

Nadzornik: Milorad Jeftić (Varaždin)

ZAMET: Paurević, Plahinek 4, Karlić, Jerčinović 3, Miočinović 2, Milošević 3, Toto 2, Strukar, Bunić 4, Bukvić 4 (1), Šegota, Mičijević 4, Rajić, Gugić 7 (2)

DALMATINKA: Boras 2, Tomašević, Arar, Erceg, Marinović 3, Lekić, Franušić, Klarić 7 (3), Domić, Radoš, Bakula, Žderić, Tomić 5, Jelčić

Sedmerci: Zamet 4 (3), Dalmatinka 4 (3)

Isključenja: Zamet 2 minute, Dalmatinka -

Rukometašice Zameta nisu imale većih problema u susretu sedmoga kola Prve lige. S visokih 33:17 porazile su igračice Adrijane Prosenjak momčad Dalmatinke iz ploča i time nagovjestile da su i dalje u sjajnoj formi. Rezultatski priključak gošće su držale samo u uvodnim minutama susreta, ne bi li se u drugom poluvremenu potpuno slomile. Zamećanke su im dopustile da postignu tek šest pogodaka, polovinu kojih su zabile s linije sedmerca. Krenulo je u slabom ritmu s obje strane, gošće su golovima Boras i Tomić vodile 2:4 nakon osam minuta igre. Stvari su na početku bile nakon prvih deset minuta kada Milošević i Toto postavljalju na 4:4.

Prvo vodstvo Zamećanke ostvaruju preko vrlo raspoložene Tee Bunić u trinaestoj minuti (6:5). Izuzetno dbor funkcionirala je suradnja vanjskih igračica s crtom, ali i s krilima. Bilo da je na parketu bila kombinacija bez Ćamile Mičijević, kao u prvom dijelu, ili s njom u nastavku, sve je funkcioniralo jako dobro. Nakon dvadset minuta igre već je bilo 9:6, golovima Milošević i Gugić, najefikasnije Zametove igračice sa sedam pogodaka. Dalmatinke lagano gube korak sredinom prvog dijela, prednost biva sve veća do konačnih plus pet, s koliko se otišlo na odmor.

U nastavku - prava rapsodija. U igru su ušle reprezentativne snage, Josipa Jerčinović i Ćamila Mičijević. Prednost je do sredine drugog poluvremena narasla na 22:12, zabijale su Jerčinović, Bukvić, pa i Mičijević koja je od 35. do 38. minute sama postigla vezana tri pogotka. Sve što su Zamećanke trebale napraviti u obrani jest, izaći dublje na Josipu Tomić, njihovu najraspoloženiju igračicu. Kada su je zaustavile, bio je tu kraj golovima Dalmatinke. Bilo je dakle, samo pitanje s kolikom će razlikom slaviti domaća ekipa, završilo je s velikih šesnaest pogodaka viška.

Sedam pogodaka Anamarije Gugić njen je najbolji učinak ove sezone, isto kao i četiri gola Tee Bunić. Adekvatan je učinak s četiri gola u nastavku susreta postigla i Ćamila Mičijević, a jednakom se brojkom pogodaka mogu pohvaliti Kristina Plahinek odnosno Ella Bukvić. Valja naglasiti i izuzetan učinak Zametovih vratarki. Šegota je u prvom dijelu skupila šest, Strukar u nastavku pridodala još osam obrana.