Zamećanke nastavile u pobjedničkom ritmu

Subota, 18. listopada 2014. 21:11 Napisao/la  Ivan Jelić

Susret 5. kola: Split 2010 - Zamet 23:28 (12:12)

SPLIT 2010: Stilinović, Ećimović, Marić–Banje 4, T.Lisica 1 (1), Kežić 2, Surjan 2, Čović 2, Cvitanović, A.Lisica 4 (4), Ana Zelić 1, Divić 6, Jurlin, Anđ. Zelić

ZAMET: Šegota, Paurević 2, Plahinek 4, Karlić, Jerčinović, Bukvić, Miočinović, Milošević 7, Toto, Strukar, Bunić 1, Mičijević 5, Rajić 6, Gugić 3 (2)

Sedmerci : Split 2010: 7(5) Zamet 3 (2)

Isključenja: Split 2010 2 minute Zamet 10 minuta

Petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu ostvarile su rukometašice Zameta pobijedivši na gostovanju Split 2010, teže od očekivanog. Domaće rukometašice bile su ravnopravne suparnice do polovine drugog dijela kada su Riječanke golom Plahinek povele u 44. minuti sa 19:16, što domaće igračice više nisu imale snage dostići. Prvi zgoditak na utakmici postignut je tek nakon šest minuta igre. Paurević je zatresla mrežu Stilinović. Vodile su gošće sa 5:3 u petnaestoj minuti golom Milošević, iako su u tom trenutku imale dvije igračice manje. Splićanke su u šesnaestoj minuti preko Zelić poravnale na 5:5. Igralo se potom gol za gol.

Prvo vodstvo Split 2010 imao je u dvadeset i sedmoj minuti, golom Čović povele su domaćice sa 11:10. Ipak, na odmor se otišlo sa izjednačenim rezultatom 12:12, Milošević je pola minute prije zvuka sirene zatresla mrežu domaćina. U prvom djelu Divić je držala rezultatsku neizvjesnost domaće momčadi, zabila je četiri gola, na drugoj strano isti broj golova postigla je Rajić. U nastavku susreta razigrale su se Plahinek koja je sva svoja četiri gola postigla u drugom dijelu, Milošević koja je od svojih sedam.golova čak pet postigla u drugom poluvremenu te Mičijević koja je upisala pet golova, od toga četiri u drugom dijelu susreta.

Zanimljivost je da su jedna i druga vratarka - Stilinović i Šegota prvu obranu u nastavku susreta imale nakon petnaest minuta igre! Zamet je u pedesetoj minuti golom Plahinek poveo sa 22:18, da bi u 55.minuti Mičijević odvela gošće na prednost od pet golova razlike, na semaforu je svjetlilo 25:20. Do konca, Riječanke su bez problema privele susret kraju i tako ostvarile novu pobjedu, dok su Splićanke ostale i nadalje na samo jednoj pobjedi.