Subota, 31. siječnja 2015. 19:43 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 13. kola: Zamet - Podravka Vegeta 23:31 (11:17)

Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar). Nadzornik: Milan Emanović (Sesvete)

ZAMET: Paurević, Plahinek 1, Karlić, Jerčinović, Židek, Miočinović 3, Milošević 3, Toto, Strukar, Bunić 2, Bukvić 2, Šegota, Mičijević 5, Rajić 5, Masnić, Gugić 2 (2)

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Čović 5, Nikšić 3, Šenvald, Živković 1, Džono 4, Nemaškalo 4 (2), Kapitanović, Dragišić, Vidak 3, Milenković, Oremović 1, Maljak 3, Trifunović (2), Elez 7

Sedmerci: Zamet 4 (2) Podravka Vegeta 7 (4)

Isključenja: Zamet 10 minute Podravka Vegeta 8 minute

Prejake su protivnice bile one iz Koprivnice. Zamećanke su morale potpisati kapitulaciju na svom parketu, prvi puta ove sezone, prvi puta još od proljeća kada je dosta neslavno završilo putovanje kroz Ligu za prvaka. Već na poluvremenu bilo je šest pogodaka prednosti za Podravku, kadar prepun reprezentativki, što u seniorskoj, a što u juniorskoj konkurenciji. Kristina Elez je uz nekolicinu djevojaka koje su ove zime predstavljale Hrvatsku na Euru očitala lekciju, ponajprije iz kontranapada, a onda i iz obrane. Nisu domaće igračice imale riješenja za koprivničke kontre, a i kad su uspjevale zatvoriti tu stranu, neka od visokih igračica bi se digla i zakucala pogodak.

Navijači Podravke glasniji od domaćina
Desetak navijača gostujuće ekipe uputilo se na gostovanje u Rijeku. Skupina imena Kronikus iz Koprivnice pružila je podršku Podravci i odvela je do nove prvenstvene pobjede na Zametu. Prva je to gostujuća navijačka skupina koja je organizirano došla ispratiti jednu utakmicu ženskog rukometa u posljednjih nekoliko godina.

Šteta, posebno ako se utakmica pogleda kroz prizmu njenog uvoda. Nikolina Strukar u prvih je pet minuta na Zametovom golu skupila čak četiri obrane, od čega jedan sedmerac (Elez) i zicer (Živković). Tek u šestoj minuti Podravka je došla do prvog zgoditka preko Ane Nikšić. nakon što je za Zamet pogodila Rajić. Mogla je Zametova prednost u početnim minutama biti i veća, no zakazala je Anamarija Gugić u odsudnom trenutku, kada je trebalo pospremiti zicer nakon čega je u obrani skrivila prvi sedmerac na utakmici, upravo onaj kojeg je Strukar obranila. Uz dva pogotka Ćamile Mičijević Zamet je došao do 3:1, izjednačile su gošće preko Nikšić i Čović nakon jedne u nizu kontri. Nikšić je seriju nastavila, podebljava je Džono za 3:5 nakon deset minuta igre.

Nisu Zamećanke kroz cijelu utakmicu igrale sa srcem, kao što su to činile u prethodnom kolu protiv Lokomotive u Zagrebu. U egalu je utakmica bila tek prvih petnaest minuta, sve do rezultata 9:10 i gola Tee Bunić zabijenog pod teškim prekršajem. Samo je kod 5:5 rezultat bio izjednačen, krenula je gostujuća serija 7:2 kojom je utakmica već do poluvremena bila prelomljena. Elez, Nemaškalo i Čović listom su zabijali lagane golove, u situacijama u kojima Nikolina Strukar nije imala previše šansi a obrana Riječanki nije postojala. Tek je Anamarija Gugić iz sedmerca u 24. minuti postigla gol za 10:13, nakon čega je uslijedio još jedan dio kanonade gošći. Ponovno su Elez, Nemaškalo, Čović i Džono zabijale iz svih pozcija, jedino je Ana Rajić do poluvremena pogodila za Zamećanke.

Drugi se dio utakmice morao samo odigrati. Prednost se nije spuštala ispod razlike ostvarene na poluvremenu u korist Podravke. Zamećanke su pokazale zube svojim protivnicama, želja za novom pobjedom bila je jača od njihove trenutne snage. U četrdesetoj minuti bilo je 13:19, naznake povratka u utakmicu pokazala je Strukar s nove tri vezane obrane, no za nešto više domaće igračice nisu imale snage. Prvi puta na deset pogodaka prednosti Podravka je došla petnaest minuta prije kraja golom Kristine Elez, na koncu i najefikasnije igračice susreta sa sedam pogodaka. Najveća gostujuća prednost iznosila je jedanaest pogodaka (18:29), do kraja je smanjena na osam, potpuno je zasluženo koprivnička momčad odnijela bodove iz Rijeke.