Premijer liga: Zamet poražen u Varaždinu, Riječani posustali u finišu utakmice

Subota, 06. veljače 2021. 20:42 Napisao/la  SC

VARAŽDIN: Špruk 4, Trojko 1, Budinski 3 (1), agij 1, Šestak 1, Meštrić, Grubišić 5 (1), Čelić 1, Črnila, Toplek, Mihaljević, hrupić, Vidaček 8 (1), Kljaić 3, Tači, Vincek.

ZAMET: Zena, Zarev 4 (2), Mozetić 1, L. Ljevar 3, Grgurević 1, F. Ljevar, Šehić 4, Dorić, Tomljanović 3, Starčević 4 (1), Car 2, Mrakovčić 4, Devčić, Andreškić.

Isključenja: Varaždin 6, Zamet 4 minute. Sedmerci: Varaždin 5 (3), Zamet 5 (3).

Rukometaši Zameta poraženi su od Varaždina u utakmici 13. kola Prve lige.

Pet minuta prije kraja utakmice Marko Mrakovičić donio je golom s crte izjednačenje (26:26), no nepunu minutu kasnije Grubišić je na drugoj strani na isti način uzvratio i vratio Varaždincima minimalnu prednost.

Imai su Riječani nakon toga nekoliko prilika da poravnaju rezultat, ali rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Pitanje pobjednika domaći su rukometaši praktički riješili na početku drugog dijela.

Zamećani su na odmor otišli s jednim pogotkom prednosti (12:13), nakon prve četiri minute igre u nastavku domaćini su poveli 16:13, a Valter Matošević bio je prinuđen pozvati minutu odmora.

Nakon predaha malo su se povezali konci igre u redovima gostiju, Riječani su uspjeli doći na gol zaostatka, pa su domaćinima iznova dopustili da se rezultatski odvoje.

Da će teško biti doći do bodova u Varaždinu za Riječane je postalo postalo jasno u 43. minuti, kada su domaćini s igračem manje došli do tri pogotka prednosti (20:17).

Riječani se i nakon toga  nisu predavali, u narednih pet minuta došli su na jedan gol zaostatka (22:21), do Mrakovčićevog poravnanja praktički se igralo gol za gol, ali nakon što je Kljajić poentirao Rijeačnima je nestalo preciznosti u napadu.

Pokušali su još u samoj završnici dohvatii bod, ali je s istekom vremena Tomljanovićev udarac završio na domaćem bloku.