Liga za prvakinje: Zamećanke porazom od Trešnjevke u sumornom tonu zaključile sezonu

Subota, 24. svibnja 2014. 19:45 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 10. kola: Zamet - Trešnjevka 22:23 (10:10). Ni sa dvije igračice više, nisu Zamećanke uspjele održati 21:21, već je pogodak odluke zabila Ana Zovko za veliko slavlje Trešnjevčanki.

Prva liga rukometašica, Liga za prvaka - 10. kolo

ZAMET - TREŠNJEVKA 22:23 (10:10)

Centar Zamet. Gledatelja 100.

Suci: Tomislav Baić i Mladen Šulekić (oba Novska). Nadzornik: Boris Crnojević (Kutina)

ZAMET: Paurević, Plahinek 2, Jerčinović 3, Bukvić 1, Tabar, Milošević 7 (1), Toto 1, Strukar, Bunić 1, Tus, Šegota, Mičijević 1, Stakorić 3 (3), Masnić 1, Gugić 1, Višnjić

TREŠNJEVKA: Zovko 1, Toth 5 (1), Puljić, Komljenović 2, Miletić 2, Žužić, Blažek 6, Kajfeš 7, Jukopila, Golubić, Borković, Stojanov, Tomić, Perkušić, Mrmić, Stanić

Sedmerci: Zamet 4 (3) Trešnjevka 1 (1)

Isključenja: Zamet - Trešnjevka 8 minuta

Rukometašice Zameta porazom su se oprostile od sezone, u posljednjem su kolu Lige za prvakinje izgubile od Trešnjevke, u utakmici kojom su se još jednom mogle predstaviti domaćoj publici nakon dobrog izdanja na završnom turniru Kupa Hrvatske u Umagu. Stari Zametovi problemi koji ih muče ovoga proljeća imali su svoju repriznu izvedbu.

U susret posljednjeg kola Zamećanke su krenule vrlo dobro. Vratarka Strukar u uvodne četiri minute upisala je jednaki broj obrana, nakon šeste je već bilo 3:1 za riječke rukometašice, nakon čega je sve krenulo u izjednačenom tonu. Utakmica je sdržavala šesnaest izjednačenja, Trešnjevka je tek dvaput imala vodstvo od dva pogotka prednosti (7:9, 15:17). U jednaestoj minuti već je bilo 3:3, a gošće prvi puta vode u sedmanestoj (5:6). Iako se Zamećankama nudilo nekoliko prilika za vodstvo, tek je ulazak vanjske linije Tabar - Masnić - Milošević donio novo izjednačenje - 9:9.

Zabile su tada Milošević i Plahinek, no u posljednjih pet minuta nisu se uspjele odvojiti, pa se na odmor otišlo s 10:10. Nekoliko tehničkih grešaka uz dvije kardinalne sudačke greške otele su Zametu dva pogotka i sigurno vodstvo na poluvremenu. Nakon što nisu priznali postignuti pogodak Seleni Milošević, već dosudili sedmerac, Miloševićka je promašila, a minutu kasnije nakon njenog šuta nije suđen prekršaj za novi sedmerac do udaranja po ruci.

U nastavku je porazu kumovala trenrica Zamećanki. Zaboravljena je na klupi bila potpuno zdrava i spremna najbolja igračica umaškog završnog turnira Kupa Ćamila Mičoijević. Igrale su Gugić, Stakorić i Masnić, sve do jedne - epizodu ulogu u ekipi koju je pogocima vukla Selena Milošević. U trenutku kada je Trešnjevka imala više raspoloženih pojedinki, znala je to iskoristiti. Golovima Kajfeš i Blažek iz prvoga dijela priključila se Ana Toth. Obrana Riječanki popustila je, a to se najbolje vidjelo u posljednjoj minuti. Tada ni sa dvije igračice više, nisu Zamećanke uspjele održati 21:21, već je pogodak odluke zabila Ana Zovko za veliko slavlje Trešnjevčanki.

Susret koji nije imao rezultatskog značaja donio je deveti Zametov poraz u Ligi za prvakinje, donio je posljednje mjesto u poretku i možebitni nemir u svlačionicu. Nakon jeseni za pamćenje, proljetno pospremanje nije donijelo očekivane plodove posijanoga. Sezona je završila, svjetla točka ostaje samo predstava u Umagu na završnom turniru Kupa, na račun koje je izboreno i natjecanje u Europi sljedeće sezone.