Petak, 09. svibnja 2014. 19:33 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 8. kola: Zamet - Podravka Vegeta 22:28 (11:15)

Liga za prvaka rukometašica - 8. kolo

ZAMET - PODRAVKA VEGETA 22:28 (11:15)

Centar Zamet. Gledatelja 200.

Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (oba Garešnica). Nadzornik: Miljenko Komerički (Kutina)

ZAMET: Paurević 1, Plahinek, Jerčinović 2, Gvoić, Tabar, Milošević 6 (1), Toto 2, Strukar (7 obrana), Bunić 1, Tus, Bukvić 3, Šegota (3 obrane), Mičijević 3, Stakorić 2, Masnić 2, Gugić

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Čović, Gavranić 2, Pongrac 3, Havić 1, Živković 9 (2), Vukojević 1, Nemaškalo 3, Kapitanović (14 obrana), Milanović-Litre 2, Dragišić 2, Vidak, Milenković, Trifunović 5, Poljak

Sedmerci: Zamet 2 (1), Podravka 6 (6)

Isključenja: Zamet 4 minute, Podravka 8 minuta

Već mnogo puta viđen scenarij dogodio se na Zametu u susretu osmoga kola Lige za prvakinje. Riječke rukometašice ustuknule su samo pred imenom i srebrninom u vlasništvu Podravke, jer pred igračicama Podravke nisu mogle ustuknuti. Igra daleko ispod razine renomea ekipa, za gošće i braniteljice naslova prvakinja dovoljno. Šest pogodaka manjka moglo je i moralo na kraju biti puno manje.

U šestoj minuti Zametova kapetanica Toto radi težak i nesmotren prekršaj kojeg sudački par iz Garešnice karakterizira kao namjernog, pa je Jelena Živković iskoristila priliku i zabila za 2:3. Igralo se u uvodnim minutama sporo, igra domaćih rukometašica i pojam tečnosti razilazili su se u svim pogledima. Selena Milošević pokazala je dva lica - ono vrsne pucačice i razigravačice, ali i svojevrsne tragičarke prvog poluvremena. Napravila je Milošević četiri teške tehničke pogreške, sve je to uz previše rotiranja, križanja i nepreglednosti dovelo do činjenice da se na predah otišlo sa četiri pogotka viška za gošće.

Još čudnije je da se domaća trenerica Prosenjak u desetoj minuti odlučila na uvođenje Gugić i Tabar, koje svojom igrom nisu bile suviše opasne za vrata uvijek korektne Ivane Kapitanović. Do petnaeste minute Milošević je držala rezultat u egalu (5:6 i 6:7), a onda se gošće prvi puta odvajaju. Živković, najbolja igračica prvog poluvremena (pet golova) zabija dvaput za 7:10, i to u trenucima kada je Zamet igrao s igračicom više zbog isključenja Milanović - Litre.

Podravka je do predaha držala tri pogotka prednosti u igri gol za gol, a svaki puta kada bi Zamećanke imale napad za priključak na pogodak zaostatka, ne bi ga iskoristile. Riječanka u koprivničkim redovima Dina Havić zabila je za 8:11, a za dobre vijesti u Zametu se pobrinula vizionarka Milošević. Posljednja dva domaća gola u prvom poluvremenu djelo su dvije kružne napadačice. Milošević je za 10:12 lijepo uposlila Bunić, pa je nakon njenog izlaska iz igre za 11:14 proigrala Bukvić, na iznenađenje cijele gostujuće obrane.

U nastavku nije najbolje krenulo za snage Adrijane Prosenjak. Tek je slabo korištena Masnić nakon tri minute postigla pogodak za 12:17. Novu priliku s igračicom više Zamećanke su imale odmah potom, kada je izvan igre morala Havić. No, to je samo dočaralo svu bezidejnost domaćeg rukometa, budući da gošćama nije bio problem u deficitarnom stanju stvoriti višak za razliku od Zamećanki. Tek je Milošević 'ubadanjem' zabila za 14:18, pa su od tri napada u brojčanoj nadmoći uspjele iskoristiti tek jednog. Zamećanke do 47. minute rade seriju 3:0, za to je zaslužna bila Paurević, 'suhim listom' je mlado lijevo krilo nadmudrilo gostujuću vratarku.

Kada je Podravka i ponudila Zamećankama nekoliko prilika za primicanje, ponovno je Zamet poput psa iz izreke gledao karavane kako prolaze. Seleni Milošević skrivila je sedmerac, pa u napadačkoj fazi 'prodala' još jednu loptu, a Podravkašice su za treptaj oka došle na 16:22, novih šest pogodaka prednosti nakon što je bilo 12:18. Do konca susreta nije bilo šansi za novi uzlet Zamećanki, tim više što je Milošević morala izaći zbog blaže ozljede vrata, pa je domaća vanjska linija imala izvjesnih problema u rotaciji. Pribranijom igrom možda bi se i moglo do značajnije prijetnje, ali dvije tehničke pogreške Gugić uz njen promašen sedmerac u 57. minuti uzele su danak.