Kup Hrvatske: Zamećanke slavljem u Varaždinu protiv Koke osigurale plasman u četvrtzavršnicu

Srijeda, 14. siječnja 2015. 22:54 Napisao/la  SC

Osmina finala: Koka - Zamet 24:27 (11:15). Zamećanke su se plasirale u četvrtzavršnicu, korak ih dijeli do novog plasmana na završni turnir. Sedam pogodaka Selene Milošević. četiri Ane Rajić

Kup Hrvatske za rukometašice - osmina finala

KOKA - ZAMET 24:27 (11:15)

Arena Varaždin. Gledatelja 200.

Suci: Davor Češi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci). Nadzornik: Roberto Lozančić (Velika Gorica)

KOKA: Dominić, Jalušić 2, Domjan 3, El. Halili 1, Varšić, Ed. Halili, Babić, Vrček, Tomašek 2, L. Kalaus 4, Golubić (17 obrana), Dežić 5 (2), Haček, Mateša 5 (2), D. Kalaus 2

ZAMET: Paurević, Plahinek 3, Jerčinović 2, Miočinović, Milošević 7 (4), Toto, Strukar (1 obrana), Bunić 3, Bukvić 1, Šegota (7 obrana), Mičijević, Rajić 5, Masnić 4, Gugić 2

Sedmerci: Koka 6 (4) Zamet 5 (4)

Isključenja: Koka 6 minuta Zamet 8 minuta

Rukometašice Zameta uspješno su odradile prvu natjecateljsku obvezu u novoj godini. Unatoč terminu koji im zbog tempiranja priprema nije odgovarao, Riječanke su se pobjedom protiv Koke u Varaždinu uspjele plasirati u četvrtzavršnicu Kupa. Na taj način još ih jedna obveza dijeli od novog dolaska na završni turnir, na kojem su prošle sezone zaustavljene u finalu od strane Lokomotive.

Zamećanke su velik dio posla odradile u prvom poluvremenu. Domaće igračice u petoj minuti imale su prednost 4:2, no u 11. minuti već je bilo 5:6. Tri je pogotka vezala Selena Milošević, najefikasnija igračica utakmice, a za vodstvo je pogodila Jerčinović. Vodstvo je održavano s dva pogotka Ane Rajić, ne bi li se gošće odvojile na 11:9 novim pogotkom Milošević. Utakmica je u prvoj fazi bila dosta izjednačena, sve do posljednje minute prvog dijela kada Zamećanke ponovno kompletiraju mini-seriju 3:0 i odlaze na predah za četiri zgoditka prednosti.

Ubrzo u nastavku to biva povećano golovima Gugić, Masnić i Milošević (11:18), nakon čega susret ulazi u mirne vode. U posljednjih dvadeset minuta ušlo se s prednošću Riječanki od 15:22, tada je Zametova igra stala. Devet minuta bile su riječke igračice bez postignutog gola, stigle su Varaždinke napraviti seriju 4:0 i vratiti susret na 19:22. Konačno zabija Ana Rajić, ali i dvojac Domjan - Mateša s druge strane čime se ušlo u dramatičnu završnicu. Ipak, igračice Adrijane Prosenjak očuvale su razinu koncentracije Bunić i Plahinek držale su stvari pod kontrolom (22:25) u posljednjih pet minuta, domaće igračice nisu imale snage za novi uzlet.

Nije Koki pomoglo niti sedamnaest obrana Janje Golubić, uz Miloševićku valja spomenuti i učinak Ane Rajić koja je postigla četiri, odnosno Tee Bunić, potpisnice tri zgoditka. Protivnik Zamećanki u četvrtfinalu odredit će se ždrijebom.