Zamet poražen u Splitu golom u zadnjim sekundama

Subota, 16. ožujka 2013. 20:12 Napisao/la  Ivan Milatić

Liga za poredak, 1. kolo: Split - Zamet 25:24 (15:9)

Prva liga rukometašica, Liga za poredak 1. kolo

SPLIT 2010 - ZAMET 25:24 (15:9)

Mala dvorana  SC Gripe Gledatelja: 200

Suci: Ivan Grbavac, Siniša Ravlić (oba Vrgorac)

SPLIT 2010: Stilinović, Križanac (11 obrana), T. Lisica, Jurić, Surjan 1, Matijaš 2, Džeko 10 (4), A. Lisica 1, Ivanović,Perkušić, Borovac,Mandarić, Gudelj 1, Zelić, Šimičić 5, Čampa 5.

ZAMET: Račić, Šegota (10 obrana), Višnjić, Paurević, Brčić 2, Plahinek 2, Jerčinović, Havić 8 (2), Tabar 2, Tus, Bukvić 2, Mićijević, Stakorić, Gavranić 8 (1).

Sedmerci Split 2010 4 (4) Zamet 3 (3)

Isključenja Split 2010 4 minute Zamet 6 minuta

Rukometašice Zameta poražene su u Splitu sa 35:24, a pogodak odluke djelo je mlade Gabrijele Gudelj dvije sekunde prije kraja. Sjajno je proigrana na crti i matirala je Šegotu za slavlje domaćih igračica. Moglo je završiti i drugačije iako se mora priznati da je ovo bila utakmica sa dva lica Zamećanki.

U prvom bezidejnom i bezvoljnom na parketu je bio samo Split Irena Džeko i Matea Šimičić u prvome su dijelu bile bez promašaja dok je kod Zamećanki znakove života davao tek uobičajeni dvojac Havić-Gavranić. Tri minute i 11 sekundi prije poluvremena Marija Matijaš pogodila je za 15:7 Splićanki i sve je upućivalo na katastrofu riječkih rukometašica. Do odmora Dina Havić je smanjila na 15:9, a onda je započeo lov na rezultat.

Riječanke su uspjele sve preokrenuti angažiranom igrom u obrani dok su se u napadu oslanjale na Tinu Gavranić i Dinu Havić koje su susret završile sa po osam pogodaka. Vrlo dobru partiju odigrale su i Iva Tabar i Ela Bukvić svaka sa po dva pogotka u bitnim trenucima utakmice. Prvo vodstvo Zamećankama je donijela Kristina Plahinek za 22:23 kada je do kraja ostalo četiri minute i 43 sekunde, a drugo i pokazalo se posljednje za 23:24, Dina Havić dvije minute i 11 sekundi prije kraja.

Profesorica Irena Džeko svojim je desetim pogotkom iz 11 pokušaja pogodila poravnanje 28:28. Minutu i 20 sekundi prije kraja Željko Čagalj pozvao je minutu odmora. Zamećanke su igrale na Dinu Havić, no njezin je pokušaj završio u bloku. Do kraja je ostalo 30 sekundi što je bilo dovoljno za pobjedu domaćeg sastava.