1. liga rukometašica: Zamećanke ostvarile pobjedu u završnici utakmice u Splitu

Subota, 10. ožujka 2018. 21:35 Napisao/la  SC
Zamećanke slavile u Splitu

Prva liga rukometašica - 18. kolo

SPLIT 2010 – ZAMET 25:27 (13:12)

Rukometašice Zameta ostvarile su pobjedu u Splitu.

Prve su dvije minute utakmice protekle mirno, a prva se na listu strijelaca upisuje Danijela Mistrić za 1:0 Splita 2010.

U sljedećoj minuti Marta Juričić postiže prvi pogodak za Zamet.

Od osme do desete minute igračice Splita ostvaruju seriju 2-0, koju prekida Josipa Jerčinović za 5:3, umanjuje Katarina Brkljača, a izjednačenje donosi Iva Mikolić.

Split ponovno prelazi u vodstvo zahvaljujući dvjema golovima Mistrić za 7:5.

Zamet se vrlo brzo vraća u igru, a Mikolić i Židek donose četvrti egal susreta (7:7 u 19. minuti), nakon čega i prelaze kratko u vodstvo zahvaljujući Ivi Stanić.

Do kraja prvog dijela redaju se nova izjednačenja, ali zadovoljnije rezultatom 13:12 na odmor odlaze igračice Splita 2010.

S početkom drugog dijela stiže i novo izjednačenje zahvaljujući Katarini Brkljači, ali Dobrić i Jerčinović ostvaruju novu seriju 2-0 za Zamet, koju Splićanke vrlo brzo stižu.

U nastavku susreta Zamet upisuje nova vodstva, ali ne uspijevaju ih na duže staze zadržati ili povećati na više od jedan-dva gola, dok Split nema većih problema u izjednačavanju istih.

Rasplet ove napete utakmice ispisale su igračice Zameta rezultatom 25:27.

Najefikasnije kod pobjednica bile su Josipa Jerčinović i Iva Mikolić, svaka s pet pogodaka, a iz redova domaćina Danijela Mistrić s 11.

Zamećane 14. ožujka igraju u Pitomači dvaput odgođenu utakmicu, u subotu, 17. ožujka, na Zamet stiže Podravke.

ZAMET: Troskot, Martinović, Jerčinović 5, Židek 4, K. Mikolić 2, Brkljača 2, I. Mikolić 5, Jelenović 2, Stanić 2, Jurčić 2, Visković, Dobrić 3, Toskić, Ivakić