Nikolina Tvorić izbacila Zamećanke iz Kupa

Srijeda, 27. veljače 2013. 21:30 Napisao/la  Ivan Milatić

1/4 finala Kupa: Podravka Lino - Zamet 31:30 (16:15)

Četvrtfinale Kupa Hrvatske za rukometašice

PODRAVKA LINO - ZAMET 31:30 (16:15)

SD Fran Galović Gledatelja: 200

Sutkinje: Katja Pleše (Osijek) i Melita Posavec (Virovitica)

Nadzornik: Predrag Krstanović (Kutina)

PODRAVKA LINO: Markanović (5 obrane), Slivar, Tvorić 15 (4), Mikolčić 9, Pejak, Božić 1, Polančec, Zagoršćak 2, Krmpotić, L. Kalaus 1, D. Kalaus 3, Dušak,M.  Oremović, Maljak, A. Oremović.

ZAMET: Račić (7 obrana), Paurević, Plahinek 6, Jerčinović, Havić 6 (2), Tabar, Bunić 2, Tus 2, Bukvić, Mićijević 5, Gavranić 6, Gugić 2, Šegota (9 obrane).

Sedmerci Podravka Lino 4 (4) Zamet 2 (2)

Isključenja: Podravka Lino: 10 minuta Zamet: 12 minuta

Podravka Lino plasirala se na završni turnir Kupa Hrvatske pobjedom nad Zametom 31:30 Rukometašice Zameta po sistemu toplo-hladno i u Koprivnici su protiv drugoligaša Podravke Lino ponudile "više lica". Od odličnog do očajnog, za njih je završilo očajno.

Junakinja susreta Nikolina Tvorić svojim je 15. pogotkom 23 sekunde prije kraja okrunila fantastičnu partiju i odvela svoju ekipu na završnicu Kupa u Umag. Riječanke su se vraćale iz minusa od pet uglavnom zahvaljujući Tini Gavranić i Dini Havić, koje su jedine "bile" u Koprivnici.

Matea Mikolčić dodala je devet pogodaka za domaći sastav koji je od polovine prvoga dijela apsolutno bio bolji. Riječanke su povremeno djelovale kao da su došle na izlet u Koprivnicu, to im se u konačnici osvetilo iako su pokazale karakter. To im ovoga puta nije bilo dovoljno.

Vodile su Zamećanke 10:6 u 16 minuti zahvaljujući seriji Ćamile Mićijević koja je u 28 minuti Zamećankama donijela pokazalo se posljednje vodstvo (14:15). Ena Zagorščak u 43. minuti domaćem je sastavu prvi puta donijela plus pet (23:18).

U još tri navrata Lino je imao istu prednost u još tri navrata, a kada je Dina Havić minutu i 50 prije kraja pogodila za 30:30, sve je mirisalo na potpuni preokret koji se ipak nije dogodio. Nepromišljena isključenja Anamarije Gugić, a potom i Tee Bunić koja je uz to skrivila i sedmerac, bile su previše.

Kao šlag na tortu indisponirana Račić bacila je loptu koja je završila zamalo izvan igrališta. Do kraja su ostale 23 sekunde, a Zamećanke nisu uspjele pošteno niti zapucati prema vratima. Tek je po isteku vremena Dina Havić sa devet metara pucala preko gola i sve šanse otišle su u nepovrat.