JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 46

Četvrtak, 01. prosinca 2011. 20:22 Napisao/la

Rukometašice Orijenta poražene u Umag u posljednjem susretu uoči stanke

ilustracija
ilustracija Foto: google.hr

UMAG Prva liga rukometašica: Umag – Orijent Presoflex 23:19 (11:8). Dvorana Stella Maris. Gledatelja 500. Suci: Brkić i Utješinović (Zagreb).
    UMAG: Pavić, Žuliček 4, Baksa-Markovec 2, Rajić 5, Mataija 4, Jajčević 3 (1), Špoljarić 2, Bošković 3, Ćorković, Maras, Jerković, Boroša, Brljak, Pandža.
    ORIJENT PRESOFLEX: Spahić, Dramac, Juričić 2, Marijanović, Tabar 2, Gvačić, Konta 7 (1), Milosavljević 1, Salopek, Hodžić 4, Jerčinović, Zugan, Debelić 3, Krajnović, Schuster, Dundović.
    Sedmerci: Umag 1 (1), Orijent P. 2 (1). Isključenja: Umag 12, Orijent P. 16 minuta.
    Sve ono što su smjerale tijekom tjedna nakon neugodnog gostovanja u Virovitici, umaške su rukometašice ostvarile protiv Riječanki u izuzetno neobičnom dvoboju. Gošće odlučne da ostanu neporažene na umaškom parketu nisu se predavale praktički do posljednjih minuta, kad je uistinu pala odluka o tome kome će pripasti bodovi.
    Na priželjkivani način su domaće rukometašice otvorile susret pogocima Žuliček i Bakse-Markovec ostavivši gošće punih pet minuta bez pogotka. U daljnjem tijeku »žuto-plave« strpljivom igrom u napadu ostvaruju najveću prednost od pet pogodaka (6:1, 10'). Domaće su uglavnom držale razmak od četiri-pet pogodaka, ali u finišu prvog dijela uslijedilo je devet »praznih« minuta, što su gošće iskoristile i učinkovitošću Ene Konta smanjile zaostatak na tri pogotka.
    U nastavku gotovo šok za domaće, jer su u samo jednoj minuti suparnice postigle dva pogotka i gotovo izjednačile rezultat, u čemu ih je spriječila domaća vratarka, da bi zaredale golovima Ane Rajić, Marine Baksa-Markovec te ponovno vratile prednost na uobičajena četiri pogotka. Potom je uslijedila serija isključenja s obje strane kada se rezultat lomio. Pribranije su u svemu tome bile igračice trenerice Adrijane Prosenjak, dok je s druge strane trener Lučinanin nakon opomene zaradio i dvije minute, pa je i na taj način pomogao Umažankama da se ponovno domognu prednosti od pet pogodaka, ključnih za važan uspjeh.