Rukometaši Zameta na krilima sjajnog Stevanovića u polufinale kupa

Srijeda, 11. travnja 2012. 20:24 Napisao  Milan Kosanović

Zamet – Bjelovar 32:28 (18:14)

Utakmica četvrtfinala Kupa Hrvatske. Centar Zamet. Gledatelja: 150 . Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na moru).

ZAMET: Đurica, Vučko, Hrvatin 3, Uzelac, Lončarić 7, Ćosić 2, Kačanić, Kružić 5, Stevanović (20), Čuturić, Slavić, Vujić 5, Golik, Sakić 4, Kovačević 6.

BJELOVAR:Grkinić, Iv. Gašparović, Horvat 2, Kontrec 8, Karabatić (10), Grgić, Merhar 5, Ig. Gašparović 6, Šarić 3, Đuričin 2, Herman, Fiala 1, Žganjer, Đurković 1.

Sedmerci: Zamet – (1) , Bjelovar 2 (2) . Isključenja: Zamet 4 minute , Bjelovar - .

Rukometaši Zameta na domaćem terenu slavili su nad gostima iz Bjelovara te ostvarili plasman na Final Four Kupa Hrvatske. Zamećane je do pobjede predvodio sjajni vratar Ivan Stevanović koji je do kraja susreta nanizao čak 20 obrana te uvjerljivo ponio epitet igrača susreta.

Igrala se 43. minuta kada je najefikasniji igrač gostiju Tin Kontrec zabio za 24:23, gosti su se ponadali iznenađenju, no na scenu je stupio već spomenuti Stevanović koji je zaključao vrata na čak 12 minuta što domaći rukometaši koriste te serijom 5:0 koju je u 54.minuti zaključio Marin Kružić rješavaju pitanje pobjednika.

Zamećani su od prve minute bili bolja momčad na terenu, ekipa trenera Alena Kurbanovića već u trećoj minuti utakmice ostala je bez kapetana Milana Uzelca (ozljeda) kojeg je sjajno u obrambenoj formaciji zamijenio Marko Kačanić. Nakon sedam minuta igre Kovačević je zabio za 3:0, raspoloženi Stevanović u tom periodu imao je već pet obrana, a gosti svoj prvi gol postižu tek u sedmoj minuti zaslugom Igor Gašparovića.

Bjelovarčani se pomalo bude, golom Merhara u devetoj minuti na semaforu stoji 4:3, no udarna igla Zamećana Bojan Lončarić trima uzastopnim pogocima  te Mateo Hrvatin s jednim zaključuju seriju 4:0, a Zamet po prvi put na utakmici ima ugodnih pet pogodaka razlike.

Do kraja prvog poluvremena Zamećani su čuvali rezultat, a na odmor se odlazi pri rezultatu 18:14. Velik broj golova na poluvremenu dovoljno govori o obranama koje su se igrale na obje strane, no Zamećani su ipak bili za klasu kvalitetniji napadači.

Na koncu ostaje dojam da gosti na Zametu nisu imali šansi, a na Final Four Kupa Hrvatske na kraju se plasirao nesporno kvalitetniji protivnik.

Utakmica četvrtfinala kupa kasnila je zbog kvara na autobusu kojim su gosti putovali u Rijeku. Kako se autobus pokvario odnosno kako su ga Bjelovarčani uspjeli popraviti ostala je tajna. Susret je tako započeo čak pola sata kasnije koliko je gostima trebalo da se zagriju te pripreme za susret.