PREMIJER LIGA

Zamećani u najboljoj utakmici sezone srušili lidera

Subota, 28. studenog 2020. 20:30 Napisao/la  SC

Serijom 9:1 od 9. do 22, minute Riječani su poveli 13:7 i utakmicu okrenuli u svoju korist. U prvom dijelu primili su samo 12 golova, u nastavku nikad nisu imali manje od šest golova prednosti

Renato Sulić
Renato Sulić Foto: RK Zamet/Facebook

24 Paket Premijer liga - 10. kolo

GORICA - ZAMET 31:39

Dubrovnik je očito bio prekretnica.

Gol Tina Tomljanovića nakon isteka vremena i teško izborena druga pobjeda ove sezone očito su Zamećanima donijeli toliko potrebnog samopouzdanja, što zu izabranici Valtera Matoševića zorno demonstrirali na gostovanju u Gorici.

Kod prvenstvenog lidera, koji se na otvaranju prvenstva prošetao Zametom (22:27), Riječani su odigrali svoju najbolju partiju ove sezone i ostvarili pobjedu koja ih je gurnula prema srednjem dijelu prvenstvene ljestvice.

Zamećani su pobjedu zakaparirali nevjerojatnom serijom u prvih pola sata igre.

U petoj minuti gubili su 4:1, u devetoj minuti bilo je 6:4 za domaćine, u 22. minuti Zamećani su imali prednost  13:7.

Serijom 9:1 od 9. do 22, minute, odnosno golovima Šehića, Grgurevića, Cara, Sulića, Leona Ljevara i Tina Tomljanovića Riječani su utakmicu okrenuli u svoju korist.

Koliko je kvalitetna bila igra Zameta u prvom dijelu najbolje svjedoči činjenica da su primili samo 12 golova, a koliko je kvalitetna bila igra Riječana u nastavku utakmice najbolje svjedoči činjenica da im prvenstveni lider niti u jednom trenutku nije došao na manje od šest golova zaostatka.

Leon Ljevar zabio je sedam golova iz osam pokušaja, isto kao i Renato Sulić, Tony Zarev dodao je šest golova uz jedan promašaj, a vratar Marin Sorić sakupio je deset obrana uz dva obranjena sedmerca.