Premijer liga: Zamećani prekinuli negativan niz, Sorić i Zarev osigurali pobjedu

Subota, 13. veljače 2021. 20:46 Napisao/la  KS

Marin Sorić je minutu i pol prije kraja obranio sedmerac, a Tony Zarev golom dvadesetak sekundi kasnije definitivno potvrdio pobjedu. Dubrovčani promašili četiri sedmerca

Rukometaši Zameta

Premijer liga, 14. kolo

ZAMET – DUBROVNIK 34:31 (19:15)

Dvorana SRC Zamet. Bez gledatelja.

Suci: Bosak i Herceg (Varaždin)

ZAMET: Zena 1, Zarev 3, Mozetić 3, L. Ljevar 4, Grgurević 3, F. Ljevar, Šehić, Sorić, Tomljanović 4 (1), Starčević 3, Car 4, Mrakovčić, Devčić, Sulić 9 (2).

DUBROVNIK: Ševo, Jurković 3, Topuzović, Bazdan, Bevanda 4 (1), Dabelić 1, Tomić, Morović, Gabrieri 4, Lončarica 4, Barišić, Radić 7, Knez 8.

Isključenja: Zamet 12, Dubrovnik 10 minuta. Sedmerci: Zamet 5 (3), Dubrovnik 5 (1).

Rukometaši Zameta prekinuli su negativan niz, nakon dva uzastopna poraza (Bjelovar, Varaždin) u 14. kolu pobijedili su Dubrovnik.

Iako se od samog početka dalo naslutiti u kojem će se smjeru utakmica razvijati, pitanje pobjednika riješeno je tek u samoj završnici.

Tri minute prije kraja susreta Radić je doveo Dubrovčane na samo gol zaostatka (31:30), Riječani su krenuli u napad kojega je Zarev riješio lijepim pogotkom (32:30).

Dubrovčani na drugoj strani nisu uspjeli iskoristiti svoj napad, Bevanda je probijanjem darovao loptu Riječanima, a Zarev se iznova našao u lijepoj prilici, ali je njegov udarac ovoga puta odsjeo na stativi.

Lopta se vratila u ruke gostima, Lončarica je poveo kontru, izborio sedmerac uz isključenje Mozetića.

No, Marin Sorić obranio je sedmerac Bevandi, a Zarev na drugoj strani svojim drugim pogotkom minutu prije kraja praktički riješio pitanje pobjednika (33:30).

Renato Sulić vratio se u riječku momčad nakon odslužene kazne, s devet golova iz deset pokušaja (pogodio i oba sedmerca) bio je prvo ime kod Zamećana.

Uz Sulića veliki obol pobjedi dao je i Leon Ljevar sa četirima pogocima, svoju je dionicu u posljednjih deset minuta imao i Matija Starčević sa trima vezanim golovima, ali i prije njega Mozetić i Car.

Vratari Zena i Sorić imali su zajedno sedam obrana, ali Sorić je „skinuo“ dva sedmerca gostima.

Riječani su dominirali praktički od samog starta, dojam je da su utakmicu trebali riješiti puno ranije, uostalom dva puta imali su pet golova prednosti (20:15, 24:19) i oba puta dopustili su da se gosti vrate na egal.