Kup: Zamećani poraženi od Spačve, Tin Tomljanović promašio produžetak

Srijeda, 17. ožujka 2021. 20:38 Napisao/la  KS

Rukometaši Zameta Foto: Kristian Sirotich

Suci: Josip Kuhar (Samobor), Damir Prelčec (Zagreb).

ZAMET: Zena, Zarev 5, Mozetič 3, L. Ljevar 8, Grgurević, Klanac, Lencović, Šehić 4, Sorić, Tomljanović 9 (2), Matošević, Car, Huljić, Perkov, Pičuljan.

SPAČVA: Ćrović, Maroš, Vašarević 1, Nađ 1, Čičak 2, Buntić 4 (1), Vignjević 7, Blašković, Pašagić, Grubor 5, Mažurana 2, Pavlak 3, Bolanča 4, Božić 1, Romić.

Isključenja: Zamet 6, Spačva 8 minuta. Sedmerci: Zamet 3 (2), Spačva 2 (1).

Rukometaši Zameta poraženi su u osmini finala kupa, u dramatičnoj utakmici Vinkovčani su pobjedu i plasman u četvrtfinale odnijeli pogotkom Grubora 40 sekundi prije kraja.

Desetkovana je bila momčad Valtera Matoševića, zbog ozljeda i bolesti u sastavu nisu bili Starčević, Njegovan, Mrakovčić, Devčić, zbog ozljeda nisu igrali Grgurević i Car.

U prvih petnaest minuta utakmica je bila prilično izjednačena, Zamećani su nešto malo bolje ušli u utakmicu, ali Vinkovčani su lakoćom odgovarali na njihove pokušaje, preuzeli inicijativu i prednost.

U završnici prvog dijela na vrata Zameta je stao Liridon Zena, svojim trima vezanim obranama uvelike je pomogao domaćinima da na poluvrijeme ne odu s rezultatskim minusom.

Zenine obrane oplemenio je Tomljanović svojim dvama golovima pa se na poluvrijeme otišlo u egalu (16:16).

Mogli su Riječani na odmor i s minimalnim vodstvom, ali je Aldin Pašagić obranio sedmerac Leonu Ljevaru, a mogli su i s minimalnim zaostatkom, ali je Zena s istekom vremena obranio sedmerac Karlu Vašareviću.

Zena je u dobrom ritmu na golu nastavio i u drugom dijelu, šteta je što nekoliko njegovih obrana domaćini nisu iskoristili da steknu rezultatsku prednost.

Iskoristili su to gosti pa su i u nastavku utakmice uglavnom oni diktirali gosti, Zamećani jesu bili učinkoviti u napadu, ali u obrani baš i nisu.

Jedina svjetla točka u defanzivnom dijelu igre bio je Liridon Zena, ali niti njegove obrane, a neke su bile spektakularne, nisu mogle pomoći domaćinima.

U 54. minuti Vinkovčani su prvi put imali tri pogotka prednosti, Zamećani su prešli na 5-1 obranu s isturenim Zareovom i to je konačno donijelo rezultata.

Prvo je zabio Zarev, pa onda Mozetič i Ljevar nakon dviju ukradenih lopti i uspješno izvedenih kontri.

Serijom 3:0 domaćini su došli do poravnanja (29:29), ukupno 14. u utakmici, mogli su i do vodstva, ali je udarac Leona Ljevara u 58. minuti odsjeo na stativi.

No, i gosti su malo popustili s napadačkom učinkovitošću, probijanje Čička donijelo je domaćinima novu priliku za vodstvo, ali je Pašagić obranio Tomljanoviću udarac nakon atraktivnog zepelina, a Vinkovčani su iz kontre preko Grubora došli do pobjede (29:30).

Imali su Zamećani vremena za još jedan napad, ali je Tomljanović pogodio stativu.