Subota, 13. studenog 2021. 19:40 Napisao/la  KS

Suci: Duspara i Rogić (Velika Gorica)

ZAMET: Vučko, Tomović, Živković, Ljevar 4, Njegovan 9, Islamović, Sorić, Tomaš 5 (2), Smokrović, Milih, Viskić, Mrakovčić 3, Devčić 1, Pikec 5, Kbvastek 2.

NEXE: Kuzmanović, Barišić 2, Car 1, Greganić, Jelinić 3, Vida 3, Blažević, Velkavrh 5, Severec 5, Godec, Moslavac 3, Melić 5, Jaganjac 7, Kavčić, Markušić, Pribetić 2.

Sedmerci: Zamet 2 (3), Nexe 5 (6). Isključenja: Zamet 8, Nexe 10 minuta.

Rukometaši Zameta poraženi su od Nexea u utkamici 9. kola, Riječani su doživjeli očekivani poraz, ali su pružili neočekivano kvalitetan otpor favoriziranim gostima.

Našićani su na kraju uvjerljivo slavili, ali konačni rezultat ne ostavlja sliku pravog stanja na parketu.

Riječani su igrali puno bolje nego to krajnji rezultat ukazuje.

Pobjeda je otišla na stranu kvalitetnije momčadi, to uopće nije sporno, u ključnim trenucima utakmice pojedinačna kvaliteta i iskustvo našičke momčadi moralo je doći do izražaja u dvoboju sa Zamećanima, koji se je preolomio u posljednjih deset minuta.

Zamećani su utakmicu kvalitetno otvorili, pa su se onda serijom 4:0 Našićani odvojili na 7:3 i to je bila prednost koju su gosti održavali do kraja prvog dijela.

Zamećani su odigrali dobrih 30 minuta, na isti način nastavili su i u nastavku, sve do 48. minute uspjeli su održati priključak za favoriziranim gostima

Možda se je taj period mogao malo i produžiti, no nekoliko sudačkih odluka evidentno je bilo na štetu domaćina.

U 44. minuti Zamećani su imali prigodu utakmicu vratiti skroz u egal, nakon što su Mrakovčić i Kvastek doveli momčad na samo gol zaostatka Sorić je obranio Kavčićev šut, a Zamećani poveli novi napad.

No, Mrakovčić je izgubio loptu, nakon toga je jednu loptu izgubio i Tomaš i domaćini su polako počeli gubiti korak za liderom Lige B.

Nexe nije inpresioniralo, sigurno nisu bili na svojoj maksimalnoj razini, što ne umanjuje kvalitetnu igru Riječana.

Odličan je bio vratar Marin Sorić, Nikola Njegovan dodao je 9 golova iz deset pokušaja, na drugoj strani prvo ime bio je Riječanin Halil Jaganjac sa sedam golova.

Vrijedi spoemnuti da je u redovima Zameta prve premijerligaške minute odigrao i petnaestogodišnji Karlo Tomović.