Premijer liga: Zamećani u Umagu doživjeli prvi poraz u borbi za ostanak

Srijeda, 07. travnja 2021. 20:31 Napisao/la  SC

U 40. minuti Leon Ljevar donio je poravnanje Zamećanima (19:19), domaćini su odgovorili serijom 3:0 i do kraja utakmice prednost više nisu ispuštali iz ruku

Tony Zarev
Tony Zarev

Liga za ostanak rukometaša, 2. kolo

UMAG - ZAMET 31:27 (16:15)

Dvorana Stella Maris. Bez gledatelja.

Suci: Mikelić i Parađina (Solin).

UMAG: F. Lučin, Buvinić 10, Rajković, Gavran, Horozović, Bošnjak 8, Ružić, Kvastek 5, Stapar, Milinković, Beliga 1, Matijević, Sinčić 7, Maršan, Koler.

ZAMET: Zena, Zarev 2, Mozetić 1, L. Ljevar 4, Grgurević, Lencović, Šehić 4, Sorić, Tomljanović 6, Starčević 4, Car 3, Mrakovčić 3, Perkov.

Isključenja: Umag 2, Zamet 6 minuta. Sedmerci: Umag 5 (4), Zamet 3 (3).

Rukometaši Zameta doživjeli su prvi poraz u Ligi za ostanak.

Riječani su poraženi na gostovanju u Umagu, momčad trenera Valtera Matoševića četrdeset minuta držala je korak za raspoloženim domaćinima, ali su u posljednjih dvadeset minuta posustali.

Riječani nisu dobro otvorili utakmicu, u 25. minuti Beliga je nakon kontre donio domaćim rukomtašima pet pogodaka prednosti (15:10), ali je uslijedilo razdoblje najbolje igre Zamećana, od 24. do 40. minute uspjeli nadoknaditi zaostatak i držati se u egalu.

No, nakon što je Leon Ljevar poentirao za 19:19 uslijedio je novi pad, domaćini su se serijom 3:0 odvojili (22:19), a Zamećani nisu imali snage za još jedan preokret.

Zamet u subotu na svom parketu dočekuju Goricu od 19 sati, pobjeda nad liderom Lige za ostanak itekako bi dobro sjela momčadi trenera Valtera Matoševića.