Premijer liga: Zamećani poraženi od Bjelovara, Riječani se oprostili od Lige za prvaka

Subota, 11. prosinca 2021. 19:33 Napisao/la  KS

Oslabljena i ozlijedama prorijeđena riječka momčad nije uspjela tako godinu zaključiti na pozitivan način

Rukometaši Zameta
Rukometaši Zameta Foto: Kristian Sirotich

Paket 24 Premijer liga rukometaša, 13. kolo

ZAMET – BJELOVAR 32:33 (16:16)

Dvorana SRC Zamet. Gledatelja 200.

Suci: Cindrić, Gonzurek (Osijek)

ZAMET: Vučko 5 (4), Tomović, Živković, Ljevar 6, Lencović, Islamović 4, Sorić, Tomaš 6 (2), Smokrović, Viskić, Mrakovčić 2, Devčić 2, Pikec 4. Kvastek 3.

BJELOVAR: Prvonožac, Šaravanja 1, Potnar 4, Ćurić 6, Repušić 4, Šehić 9 (2), Hećimović, Jurjević 4, Lulić 2, Grgić, Saraja, Dubravac, Milićević, Živković, Vuleta 3.

Isključenja: Zamet 6, Bjelovar 4 minute. Sedmerci: Zamet 6 (9), Bjelovar 2 (2).

Rukometaši Zameta poraženi su od Bjelovara u utakmici 13. kola Paket 24 Premijer lige, ovim porazom Riječani su definitivno ostali bez plasmana u Ligu za prvaka, ali su ostali i bez dragocjenih bodova koji će se prenositi u Ligu za ostanak.

Oslabljena i ozlijedama prorijeđena riječka momčad nije uspjela tako godinu zaključiti na pozitivan način, nedostatak svježine i čvrstine vidno je bio primjetan na mladoj momčadi, koja u završnici jednostavno nije izdržala u dvoboju spuštenih gardova, u kojemu je u obje momčadi veći naglasak bio na napadu nego na obrani.

Riječanima nije pomogao niti raspoloženi vratar Marin Sorić, njegovih 12 obrana ipak nije bilo dovoljno.

Zamećani su većim dijelom prvog poluvremena imali prednost na svojoj strani, ali su je ispustili u posljednjih pet minuta prvoga dijela utakmice, i to kada im se otvarala mogućnost napraviti osjetniju razliku.

Fabijan Ljevar je u 25. minuti s devet metara poentirao za 16:14, a Marin Sorić je nakon toga obranio zicer Lulića i kontru Šaravanje, ali ne i udarac Vulete, koji je pritom iznudio i isključenje Kvasteka pa su Bjelovarčani pogotkom Ćurića na početku 29. minute napokon došli i do poravnanja.

Srećom po domaće momke, nisu uspjeli i povesti, Sorić je obranio Jurjevićev udarac praktički sa sirenom.

Imali su nakon prvih trideset minuta Zamećani za čime žaliti, olako su prokockali vodstvo, pritom promašili i tri sedmerca.

Marin Sorić četirima je vezanim obranama otvorio drugi dio utakmice, Vučko, Mrakovčić i Ljevar pak poentirali u napadu i Zamet je opet imao tri pogodka viška (19:16).

No, kada je stalo razdoblje dobre igre u obrani Bjelovarčani su iznova došli na svoje, brzopotezno su nadoknadili zaostatak, serijom 4:0 uspjeli su povesti (21:22), a nakon što je Tomaš s krila vratio egal (22:22), novom su mini serijom otišli i na dva pogotka prednosti (22:24) pa treneru Marijanoviću nije preostalo drugo nego minutom odmora pokušati vratiti mir i iznova malo povezati redove.

Predah je urodio plodom, Ljevar i Vučko vratili su utakmicu u rezultatski egal (24:24), a nakon što je Sorić dodao još dvije obrane Karlo Devčić dvama je vezanim golovima odveo Zamećane na 30:28 u 53. minuti.

Započelo je tada razdoblje run and gun rukometa, a u takvoj igri Bjelovarčani su se ipak bolje snašli i predvođeni razigranim Šehićem uspjeli poravnati rezultat, a u 58. minuti preko Vulete i povesti (31:32).

Tračak nade ukazao s nakon što je Kvastek lijepo poentirao sa crte (32:32), ali tridesetak sekundi kasnije Jurjević je iznova vratio prednost gostima.

Pobjedu su gosti potvrdili na početku 60. minute, Karlu Devčiću udarac je obranio vratar Grgić, gostima je ostao zadnji napad, Riječani više nisu imali vremena izvući pozitivan rezultat.