UOČI DERBIJA

Zamet pobjedom protiv H. dragovoljca pobjegao Umagu

Nedjelja, 17. ožujka 2024. 19:34 Napisao/la  SC

Buzet je izenadio Umag na gostovanju pa su Riječani pobjedom protiv Hrvatskog dragovoljca pobjegli na pet bodova prednosti uoči utakmice protiv Umaga u 17. kolu

Rukometaši Zameta

Prva liga rukometaša – Jug, 16. kolo

ZAMET – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 32:22 (14:7)

Centar Zamet. Gledatelja: 100

Suci: Čačić, Josić

Rukometaši Zameta napravili su velik korak ka tituli prvaka, momčad trenera Matea Hrvatina uvjerljivo je svladala Hrvatski dragovoljac, Zamećani su nakon utakmice imali dvostruki razlog za slavlje.

Prvo su mogli slaviti zbog dobre i angažirane igre protiv momčadi iz Omiša, a onda i zbog činjenice da su nakon 16. kola došli nadomak toliko željene titule i povratka u elitni rukometni razred, onaj u kojemu je momčadi kalibra Zameta definitivno mjesto.

Naime, u subotu je Buzet napravio veliko iznenađenje pobijediviši Umag na gostovanju (22:21), Arian Bašić praktički je s istekom vremena pogodio pobjedu Buzećana, koji su tako donijeli momčadi Zameta prigodu da potpuno rasterećeno predstojećeg vikenda otputuje na gostovanje u Umag.

Zamet sada ima pet bodova prednosti pred Umažanima, upišu li Riječani i u njihovom međusobnom ogledu drugu pobjedu, prvenstvo će praktički biti riješeno pet kola prije kraja sezone.

U dvoboju s Hrvatskim dragovoljcem Riječani su sve dvojbe riješili do odmora, nakon nešto rezerviranijeg početka zaigrali su onako kako je trebalo pa se prednost iz minute u minutu povećavala.

Riječke strijelce predvodio je Dario Černeka sa pet golova, po četiri su postignuli Damir Vučko i Marko Pikec.