Zamet nadmoćno svladao Umag za osmu pobjede

Subota, 13. prosinca 2014. 20:09 Napisao/la  SC

Utakmica 15. kola: Zamet - Umag 31:20 (17:9)

Premijer liga rukometaša, 15. kolo

ZAMET - UMAG 31:20 (17:9)

Centar Zamet. Suci: Pavić i Torbarina.

ZAMET: Đurica (8 obrana), Vučko 2, Samardžić, Mrakovčić 7 (2), Černeka 4, Uzelac 1, Stipčić, Ivković 4, Juričić (2 obrane), Kovačević 2, Golik 2, Jelušić, Slavić (11 obrana), Valković 2, Jotić 6, Briški 1.

UMAG: Borilović, Ravnić 6 (4), Lovrić 1, Petričević, Bošnjak 4, Stapar, Matošević, Milinković (7 obrana), Beliga 1, Seferović 1, Burnić, Vukotić, Babić 7 (3), Špelić,

Sedmerci: Zamet 2 (2), Umag 11 (8). Isključenja: Zamet 10, Umag 6 minuta.

Rukometaši Zameta pružili su odličnu igru protiv Umaga, trećeplasirane momčadi prvenstva upisavši tako osmu pobjedu. Umag je na otvaranju utakmice golom Ravnića poveo 5:3, a onda je uslijedila sjajna domaća serija 7:0 koju je Černeka zaključio u 17. minuti. Gosti su tako punih deset minuta bili bez postignutog pogotka.  Do kraja prvog poluvremena Umag je još samo tri put zatresao mrežu, a Zamet sedam i na poluvrijeme otišao s velikih plus osam.

Umag u drugom poluvremenu u niti jednom trenutku nije uspio ni početi nekakav niz koji bi nagovjestio povratak, a kamoli uhvatiti priključak. Dapače, dvama pogocima Ivkovića u 59. minuti Zamet je ujedno stigao do konačnih plus 11 što je bila najveća prednost na utakmici.