Premijer liga rukometaša: Zamet odnio pobjedu protiv Medveščaka i nastavio nisku dobrih rezultata

Nedjelja, 23. ožujka 2014. 15:55 Napisao/la  SC

Utakmica 23. kola: Medveščak NFD - Zamet 23:35 (12:19). Jurić-Grgić je u trnaestu pobjedu svoje momčadi ove sezone ugradio deset golova, što je uz četrnaest obrana Zametovih vratara bilo sasvim dovoljno za novo slavlje.

Premijer liga rukometaša - 23. kolo

MEDVEŠČAK NFD - ZAMET 23:35 (12:19)

Dvorana Sutinska Vrela, Zagreb. Gledatelja 200.

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd). NAdzornik: Dragutin Modesto (Kanfanar)

MEDVEŠČAK NFD: M. Antunović 3, I. Antunović 3, Vukušić 1, Gojković 2 (1), Pandža 1, Spasić 3, Horvat (15 obrana), Marinčić 5 (1), Franjić, Salamun, Rosandić 2, Buhiniček 3

ZAMET: Đurica (7 obrana), Vučko 6, Samardžić 2, Klić 1, Černeka 5, Uzelac 1, Lončarić 2, Stipčić 1, Jurić-Grgić 10, Slavić (6 obrana), Kovačević 1, Juričić (1 obrana), Valković 3, Golik 3, Majić

Sedmerci: Medveščak NFD 7 (2) Zamet 7 (5)

Isključenja: Medveščak NFD 6 minuta Zamet 12 minuta

Rukometaši Zameta upisali su najuvjerljiviju pobjedu na gostovanju ove sezone  na gostovanju u Zagrebu kod Medveščaka. U dvadeset trećem kolu elitnog ranga hrvatskog rukometa Riječani nisu imali problema s pretposljednjom momčadi na ljestvici, te su se pobjedom primakli još bliže primarnom cilju, plasmanu u Ligu za poredak. Momčad Marina Miškovića vratila se na šesto mjesto, uz bod zaostatka za četvrtoplasiranom Dubravom.

U Sutinskim Vrelima igrala se razmjerno jednosmjerna utakmica. Domaći rukometaši imali su tek početno vodstvo od 1:0, a od sedme minute gosti grade prednost koju sve više povećavaju. Pogotkom Vučka za 3:7 u devetoj minuti počinje 'paljba' po Zagrepčanima. Več u dvadesetoj minuti isti je igrač autor pogotka za 13:7, a na predah se otišlo sa sedam pogodaka prednosti za Riječane.

Zamet je na još veću prednost otišao u 44. minuti kada najbolji strijelac susreta, iznimno raspoloženi Jurić-Grgić postavlja na deset pogodaka viška (16:26). Jurić-Grgić je u trnaestu pobjedu svoje momčadi ove sezone ugradio deset golova, što je uz četrnaest obrana Zametovih vratara bilo sasvim dovoljno za novo slavlje. Do kraja Zamet je s vrhom napunio domaću mrežu trideset i petim pogotkom, i upisao slavlje od dvanaest pogodaka viška.