Subota, 01. ožujka 2014. 21:14 Napisao/la  Patrik Mršnik

Utakmica 20. kola: Zamet - Buzet 27:24 (15:12)

Suci: Ivan Klapež i Ivan Pervan (oba Trilj). Nadzornik: Anto Josić (Zagreb)

ZAMET: Vukić, Vučko 5, Samardžić 1, Klić, Černeka 2, Uzelac 3, Lončarić 7 (2), Stipčić, Jurić-Grgić 6, Slavić, Kovačević 2, Juričić, Valković 1, Golik, Majić

BUZET: Pobrić, Šverko 1, Prodan, Kisiček, Moranjkić, Prskalo 5 (1), Matanović 6, Vukelić 3, Zonta, Jović, Buneta 1, Jakac, Pavletić, Ćosić 8 (5), Dunato

Sedmerci: Zamet 3 (2) Buzet 8 (6). Isključenja: Zamet 8, Buzet 10 minuta

Rukometaši Zameta upisali su novu domaću pobjedu u 20. kolu, nakon one u kup-ogledu protiv Spačve. Potpuno zasluženo, na krilima vratara uz čvrstu obranu došli su domaći rukometaši do nova dva boda i učvrstili se u gornjem dijelu ljestvice. Zamećani su susret otvorili furiozno, agresivnom i čvrstom obranom 3-2-1, te su poveli 3:0. Buzetska obrana 6-0 propuštala je, pa se trener Dunato odlučivao na promjene sistema. Odlično je prvo poluvrijeme imao Josip Jurić-Grgić, strijelac četiri pogotka u trideset minuta, a početno vodstvo riječki rukometaši stekli su zahvaljujući dva vrlo lijepa pogotka Lončarića, mnogo opasnijeg pojedinca nego što je to bio u proteklim susretima. Nakon vodstva od 6-3 Zamećani malo staju i dopuštaju gostima da smanje na tek jedan pogodak zaostatka. Sva su četiri dobivena sedmerca izabranici Darka Dunata iskoristili su u prvih pola sata; tri je zabio bivši igrač Zameta Ćosić, a za vrijeme njegovoga isključenja za to se pobrinuo Prskalo. Slabo je otvaranje utakmice kod Zameta imao tek vratar Slavić. Uspio je čuvar domaće mreže upisati tek jednu obranu, no utisak na odmoru bio je da je obrana dobro odigrana. Tek osam pogodaka primili su Zamećani iz igre. Prvo poluvrijeme obilovalo je isključenjima, dobivenim u žaru borbe na vrućem zametskom parketu. Dvije je osobne pogreške dobio Zametov kapetan Uzelac uz jednu Jurića-Grgića. Šest su minuta i gosti proveli s igračem manje, a na klupu su morali Prskalo, Buneta i Ćosić. Jedini domaći sedmerac u prvih pola sata nije iskoristio Černeka.

Nastavio je Zamet u drugom poluvremenu s čvrstom obranom, na koju gosti u posljednjih deset minuta nisu imali rješenja. U 35. minuti Mišković je na vrata poslao Korada Juričića, ovaj mu se odužio sa sedam vrhunskih obrana. Taman kad je Juričić stao na vrata u dvorani se ukazalo nekoliko zametskih zvončara, već spremnih za nedjeljnu međunarodnu karnevalsku povorku i razbudilo prisutne u dvorani. Bilo je u Centru Zamet oko šest stotina gledatelja. Nakon što su u prvom dijelu većinom pogađala krila, u nastavku se otvorilo i bekovima. Pogodio je Lončarić čak sedam puta, Jurić-Grgić je dodao šest, a raspoloženi Valković razigravao je suigrače, ali i ugradio jedan pogodak. Zamet je održavao vodstvo do 18:16, poveo je i 22:18, no gosti su izjednačili i izjednačili su rezultatski konto na - dvadeset dva oba. Novom serijom 3:0 domaćini lome susret, Juričić brani spomenute zicere, publika slavi skupa s igračima na terenu i u svlačionici.

S nova dva boda ostvarena konačno u dvoboju protiv istarskog kluba Zamet se učvrstio u gornjem domu ljestvice i sada mirno može otutovati u Bjelovar, šest kola do kraja regularnog dijela. Buzetski pressing na kraju susreta, kao niti osam pogodaka raspoloženog Riječanina Ćosića nisu momčadi Darka Dunata donijele novo slavlje na gostovanju. Ključni trenuci, a možda i zasluge za Zametovu pobjedu pripadaju upravo Ćosiću. U prvom dijelu neraspoloženi Slavić obranio je dva sedmerca pivotu gostiju i zaokružio lijepu rukometnu priču u Rijeci.  Konačnih 27:24 zaslužena je pobjeda Zamećana koji su gostima dopustili tek jedno izjednačenje (22:22).