Premijer liga rukometaša: Zamet svladao Rudar, Igor Marijanović debitirao pobjedom

Nedjelja, 05. ožujka 2017. 17:30 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola: Zamet - Rudar 35:24. Zamećane predvodili Glavaš i Kružić sa po sedam postignutih pogodaka

Premijer liga rukometaša - 14. kolo

ZAMET – RUDAR 35:24 (16:10)

Dvorana Centar Zamet.

ZAMET: Đurica, Hrvatin, Martinović , Uzelac 1, T. Lučin 5, Stojanović 3, Glavaš 7, Sorić, Golik 4, Kružić 7, F. Lučin, Valković 6, Grozdek, Majić 2, Šunjić, Mrakovčić.

RUDAR: Cvetković, Runtas 1, F. Skendrović 1, M. Štajnkler, Šujster 3, K. Skendrović 1, Gaća 1, D. Trčak, Tojčić 7, T. Štajnkler 1, Fresl, Brnas 3, A. Trčak 3, Bumbak, J. Štajnkler 1, Đikić 4

Isključenja: Zamet 4 minute, Rudar 12 minuta

Sedmerci: Zamet 4(1) , Rudar 7(5)

Rukometaši Zameta u 14. kolu Premijer lige upisali su dva boda,  trener Igor Marijanović debitirao je pobjedom protiv Rudara iz Ruda rezultatom 35:24.

Zamećani su odlučno krenuli u susret i nakon pet minuta imali prednost 4:0, a gosti su prvi pogodak postigli u šestoj minuti za 4:1.

Raspoloženi Filip Glavaš u 15. minuti postiže pogodak za vodstvo 9:4 i daje do znanja gostujućoj momčadi da zaboravi na pozitivan rezultat.

Poluvrijeme zaključuje Marin Kružić za velikih 16:10.

U drugom dijelu Zamet kreće serijom 3:0 i ima vodstvo 19:10, rezultat koji je skinuo veliku brigu s leđa novog trenera Igora Marijanovića.

Rudar u 50. minuti dolazi do povoljnih 20:26, ali slijedi serija 3:0 Zamećana i potvrda pobjede.

Do kraja susreta gledatelji su mogli vidjeti raspoloženog vratara Marina Đuricu, koji je sakupio 14 obrana, a strijelce su predvodili Glavaš i Kružić s po sedam pogodaka.

Kod gostiju treba pohvaliti vratara Luku Bumbaka, koji je sakupio 11 obrana, od čega tri sedmerca i sigurno je najzaslužniji što Rudar nije još teže stradao.

Zamet je ostvario pobjedu nakon četiri uzastopna poraza i smjene tenera Marina Miškovića i Valtera Matoševića.