PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Zamet poražen na gostovanju kod Dubrave

Subota, 22. veljače 2014. 18:48 Napisao/la  SC

Utakmica 19. kola: Dubrava - Zamet 33:29 (15:16).  Domaćin je serijom 6:1 u završnici slomio riječki otpor

Premijer liga rukometaša

DUBRAVA - ZAMET 33:29

Utakmica 19. kola: Dubrava - Zamet 33:29 (15:16). SD Dubrava. Suci: Jurinović i Mrvica.

DUBRAVA: Grahovac, Kelemen, Vinković 5, Škopić, Butorac 5, Prka, Kljajić 8, Vida 6, Pavlović 5, Dumenčić 4, Badžek, Čurić, Maričić, Punčec, Henigman, Mihaljević.

ZAMET: Juričić, Vučko 6, Samardžić, Klić, Černeka 5, Uzelac, Lončarić 2, Stipčić 1, Jurić-Grgić 1, Slavić, Kovačević 7, Vukić, Valković 6, Golik 1, Majić.

Sedmerci: Dubrava 5 (3), Zamet 3 (2). Isključenja: Dubrava 6, Zamet 4 minute.

Rukometaši Zameta poraženi su na gostovanju kod Dubrave čime su napravili veliki korak unatrag u borbi za Ligu za prvaka. Naime, bio je to ogled četvrto i petoplasirane momčad, a razmak je bio tri boda. Dubrava je sada pobjegla na velikih pet bodova prednosti.

Domaćin je utakmicu otvorio vodstvom 3:0 i 6:2, a gosti su uzvratili serijom 5:0 i u 13. minuti imali su vodstvo 6:7. Zamet je u nadolazećem periodu u šest navrata imao dva gola prednosti, posljednji put kod 14:16 u 29. minuti. Riječani su na predah otišli s golom prednost budući da je Vinković pogodio za domaćina.

Na otvaranju drugog dijela Zamet je uspio sačuvati minimalno vodstvo do 37. minute. Domaćin je golovima Vinkovića i Vide (21:19) u 38. minuti krenuo prema pobjedi. Zamet se trudio ostati u igri, Vučko je u 47. minuti smanjio na 24:25, no to je bilo sve. Uslijedila je serija domaćina 6:1 i za riječke rukometaše nije bilo povratka.